مدیرکل دفتر بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: سرطان دومین عامل مرگ و میر در کشور است.

سرطان-بيمار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، افشین استوار مدیرکل دفتر بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت در نشست کمیته بیماری‌های غیر واگیر با بیان اینکه آمار ابتلا به سرطان در ایران پایین‌تر از متوسط جهانی است، گفت: سرطان دومین عامل مرگ و میر در کشور است و سالانه نزدیک به ۵۱ هزار مرگ ناشی از سرطان در کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه احتمال بهبودی بیماران مبتلا به سرطان در ایران و جهان نزدیک به ۵۰ درصد است، تصریح کرد: اما متأسفانه سرعت رشد بیماری در ایران نسبت به دیگر نقاط جهان بیشتر است. پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۴۰ نزدیک به ۱۱۵ درصد در تعداد کل بیماران رشد داشته باشیم.

استوار ادامه داد: از آنجا که سرطان پرهزینه‌ترین بیماری است، توسعه برنامه‌های پیشگیری و کنترل آن در کشور بسیار بااهمیت است که در غیر این صورت شاهد افزایش هزینه‌هایی می‌شویم که قادر به مدیریت آنها نخواهیم بود.

مدیرکل دفتر بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت از تدوین اهداف برنامه ملی مدیریت سرطان خبر داد و عنوان کرد: ما بهترین و باکیفیت‌ترین نظام ثبت سرطان را در منطقه داریم.

وی به طراحی سامانه سیما اشاره و بیان کرد: در این سامانه اطلاعات از بخش‌های مختلف جمع‌آوری شده و در اختیار مدیران و سیاستگذاران قرار خواهد گرفت. در ابتدای شیوع کرونا دستورالعمل پیشگیری و مراقبت کرونا برای بیماران مبتلا به سرطان تهیه و ابلاغ شد.

کد خبر 580192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار