رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به دستگیری دو تن از شهرداران مناطق تهران، گفت: ابعاد ماجرا متاسفانه برای شهروندان و پیگیری‌کنندگان مسائل شهر هنوز روشن نیست.

حق شناس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمدجواد حق‌شناس در دویست و شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: تذکر من به هیئت رئیسه و رئیس شورا و شهردار تهران است. استحضار دارید که در هفته‌ای که گذشت متاسفانه دو تن از همکاران ما در شهرداری‌های منطقه ۸ و ۲ توسط مقامات امنیتی و با دستور مقامات قضایی دستگیر شدند، ابعاد ماجرا متاسفانه برای شهروندان و پیگیری‌کنندگان مسائل شهر هنوز روشن نیست.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیتی که جامعه نسبت به مسائل شهر تهران دارد، انتظار می‌رود که اطلاع‌رسانی دقیق توسط شهردار تهران که فقط یک توئیت از ایشان صادر شده است و همین‌طور شخص حضرتعالی برای ذی نفعان اصلی که مردم شهر هستند و نمایندگان‌شان صورت پذیرد. انتظار است که این اطلاعات تا جایی که به نحوه رسیدگی و چارچوب آن آسیب نمی‌رساند، در اختیار جامعه و رسانه‌ها قرار گیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: در چند روز گذشته تماس‌های زیادی توسط خبرنگاران با من گرفته شده و با دیگر همکاران هم داشته‌اند برای اینکه از این بابت وحدت رویه در اطلاع‌رسانی داشته باشیم، قطعا حضرتعالی یا سخنگوی محترم شورا به این مهم توجه داشته باشند.

حق‌شناس افزود: از سوی دیگر انتظار داریم قوه محترم قضایی و ریاست عالی آن، به این مهم هم توجه کنند که افکار عمومی و جامعه را در جریان روند رسیدگی‌ها قرار دهند. در حالی که ما شاهد هستیم متاسفانه با گذشت چند سال که از دستگیری قائم مقام وقت شهرداری تهران در سال ۱۳۹۶ می‌گذرد، متاسفانه ما هیچ خبر دقیق و روشنی از میزان هدر رفت اموال مردم، (سخن از بیش از چند هزار میلیارد تومان اختلاس است) به افکار عمومی داده نشده و نمایندگان مردم که ذی‌نفعان اصلی این ماجرا هستند نیز اطلاعی ندارند که در این حوزه وظیفه نمایندگی مردم ایجاب می‌کند پیگیر حقوق مردم باشند.

حق‌شناس ادامه داد: در اینکه این میزان هدر رفت چگونه بوده، تضییع حقوق چگونه شکل گرفته و اینکه به هر حال شهروندان علی‌القاعده به عنوان صاحبان اصلی این سرمایه نامحرم نیستند، متاسفانه این رویکرد مورد توجه قرار نگرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: البته بهانه‌ای که مطرح شده حتی در آن مقطع اینکه چون سابقه کار این متهمان نظامی بوده و به دادگاه نظامی احاله شده در حالیکه موقعیت کار و موقعیت خدمت اصلا نظامی نیست حالا چرا این روند اتخاذ شده محل پرسش و سوال است حداقل انتظار توضیح می‌رود.

حق‌شناس ضمن اینکه خواستار اطلاع رسانی دقیق از سوی شهرداری تهران در خصوص موضوع دستگیری دو تن از شهرداران مناطق تهران شد، اظهار کرد: خواهشم این است که یادمان نرود مردم صاحبان اصلی شهر و صاحبان اصلی انقلاب هستند و نامحرم نیستند و با گذشت بیش از سه و نیم سال از این ماجرا انتظار داریم که نه تنها در این موضوع بلکه موضوعی که در هفته پیش گذشت، مردم و افکار عمومی را از آنچه که می‌گذرد مستحضر کنند.

کد خبر 580074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار