پلیس آگاهی پایتخت، در اجرای طرح مقابله با تبهکاران، مردی را دستگیر کرده که چندین شاکی زن دارد و همه آنها می‌گویند توسط این مرد مورد آزار و اذیت و اخاذی قرار گرفته‌اند.

خشونت علیه زنان

به گزارش همشهری آنلاین، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در حاشیه اجرای طرح برخورد با سارقان زورگیر که در مقر پلیس آگاهی تهران بزرگ برگزار شد، گفت: همکاران من در پلیس آگاهی تهران بزرگ پس از چندین روز کار اطلاعاتی، موفق به شناسایی تعدادی از سارقان به عنف و قاپ‌زن شده و در نهایت طی ۴۸ ساعت گذشته با هماهنگی مقام قضایی، ۷۴ نفر از سارقان به عنف حرفه‌ای و قاپ‌زن را دستگیر کردند. این افراد در بازجویی‌های اولیه به سرقت بیش از ۵۰۰ دستگاه تلفن همراه اعتراف کردند. همچنین با دستگیری این افراد ۲۱ باند سرقت نیز منهدم شد.

سردار علی ولیپور گودرزی درباره اینکه آیا انتشار ویدیوهایی مانند زورگیری در بزرگراه صدر نشان‌دهنده افزایش جرایم خشن است یا خیر، گفت: چنین مواردی در گذشته هم وجود داشته اما در گذشته ضریب نفوذ اینترنت به اندازه امروز نبوده است. آمارهای ما نشان می‌دهد که اتفاقاً در چنین سرقت‌هایی با کاهش روبه‌رو هستیم، اما انتشار گسترده ویدیو سبب می‌شود که افراد بیشتری از وقوع یک مورد باخبر شوند.

اخاذی با تهیه فیلم سیاه

اطراف یکی از متهمان دستگیر شده که مردی است با موهای بور، چند زن ایستاده‌اند و داد و فریاد می‌کنند. آنها مدعی هستند متهم آنها را بیهوش و به آنها تعرض کرده است.

یکی از شاکی‌ها گفت: سال گذشته، بعد از فوت مادرم، حالم خیلی بد بود. یک روز در صفحه اینستاگرام به صورت اتفاقی با صفحه‌ای مواجه شدم که مطالب قشنگی در رابطه با مادر نوشته بود. ناخواسته با حس همدردی عکس‌ها را لایک کردم اما صاحب صفحه لحظاتی بعد به من پیام داد. مرد جوان مدعی بود که مادرش فوت کرده و برای آرامش او، هر هفته خیرات می‌دهد. مرد جوان از من خواست در مراسمی که برای آمرزش مادرش برگزار می‌کنند، شرکت کنم.

وی ادامه داد: با این نیت یک روز که مرد جوان می‌خواست به بهشت زهرا برود، با او راهی آنجا شدم. بین راه او به من آبمیوه داد و من بعد از خوردن آبمیوه بیهوش شدم و زمانی که به هوش آمدم، متوجه شدم که مرا مورد آزار و اذیت قرار داده و از من فیلم و عکس مستهجن تهیه کرده است. بعد از آن متهم با تهدید انتشار فیلم و عکس‌های مستهجن در فضای مجازی من را مجبور می‌کرد پول و طلاهایم را در اختیارش قرار دهم.

شاکی دیگری گفت: مرا تا یک‌قدمی مرگ برد. باورتان نمی‌شود طوری به سرم کوبید که بیهوش شدم. فقط از ترس اینکه عکس‌ها و فیلم‌هایم منتشر نشود، مبالغی را که برای اخاذی خواست، به او دادم.

شاکی دیگری گفت: متهم مرا برای شرکت در مراسم سوگواری و خیریه دعوت و با آبمیوه مسموم و سپس بیهوش کرد. بعد هم مثل سایر قربانیان از من فیلم و عکس مستهجن تهیه کرد. بعد از مدتی هم با من تماس گرفت و مدعی شد دو دستیارش که زن‌های رمالی بودند، پس از احضار روح و رمالی باخبر شده‌اند که داخل خانه‌ام شمش طلا دارم و از من خواست شمش را به او بدهم. شمشی در کار نبود اما از ترس اینکه تصاویر منتشر نشود برایش شمش خریدم و به او دادم.

اما متهم منکر این اظهارات شد و گفت: من یک صفحه اینستاگرامی به نام «مادرانه» به خاطر مادر مرحومم درست کرده بودم و پست‌هایی در رابطه با مادر می‌گذاشتم. سعی می‌کردم با انجام کارهای خداپسندانه روح مادرم در آمرزش قرار بگیرد و هیچ جرمی هم مرتکب نشده‌ام.

یعنی ۵ شاکی دروغ می‌گویند؟

چه بگویم؟! آنها می‌گویند که من فریب‌شان داده‌ام و با آبمیوه و چای مسموم آنها را بیهوش کرده‌ام و مورد آزار و اذیت قرار داده‌ام و برای اینکه بتوانم از آنها اخاذی کنم، فیلم هم از این صحنه‌ها گرفته‌ام. اما آنها مشتری مغازه الکتریکی‌ام هستند؛ نمی‌دانم چرا چنین ادعایی کرده‌اند.

می‌گویند آنها را به اطراف بهشت زهرا بردی و طلاهایشان را دزدیده‌ای؟

خودشان با پای خودشان بر سر مزار مادرم می‌آمدند، هیچ اخاذی نکرده‌ام. خودشان پول به حسابم واریز می‌کردند.

اما پلیس این فیلم و عکس‌ها را کشف کرده است؟

(سکوت متهم)

دستگیری با پابند الکترونیکی

هنگامی که پابند الکترونیکی داشته، در سرقتی شناسایی و دستگیر شده است؛ متهم ۲۴ ساله‌ای که با سن کم سوابق زیادی در پرونده‌اش دارد.

سرقت با پابند؟

راستش را بخواهید دوستانم در دورهمی که داشتیم، می‌گفتند این پابندها کار نمی‌کند و پلیس نمی‌تواند همه را رصد کند. من هم که به سرقت اعتیاد دارم، با حرف‌های آنها تشویق به سرقت شدم. با خودم گفتم اولین سرقت را امتحان می‌کنم. اما پابندها الکی نبود و حالا در لیست سارقانی قرار گرفته‌ام که با پابند سرقت می‌کنند و در این مورد رکورددار شده‌ام.

آخرین بار کی از زندان آزاد شدی؟

سوم عید نوروز بود و قبل از اینکه آزاد شوم، پابند به پاهایم بسته شد. من جزو سارقان گوشی‌قاپی بودم که 4 سابقه کیفری داشتند و شامل قانون مجرمان پابنددار قرار می‌گرفتم.

کی بازداشت شدی؟

دقیقاً یک ماه بعد از آزادی، یعنی سومین روز اردیبهشت، به همراه دوستم برای گوشی‌قاپی وارد عمل شدم. اما همین که خواستم گوشی را سرقت کنم، پلیس رسید و در نهایت با شلیک گلوله، مأموران موفق شدند مرا دستگیر کنند.

کد خبر 847123
منبع: ایران

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار جامعه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 21
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 7
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  70 5
  زندان بدتنر وحرفه ای ترشان می کند فقط چاره اعدام است ولا غیر
 • بی نام IR ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  58 7
  چرا دولت اینها را در میادین شهرها اعدام نمیکند؟
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
   11 1
   چه ربطی به دولت داره پس قوه قضائیه چیکار میکنه
 • سید IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  38 1
  دوباره‌ازادمی‌شوندوهمین‌چرخه‌ ادامه‌دارد.چرابعدازچندین‌بارجرم دوباره‌ازادمی‌شوند؟این‌کارهاکه‌هم‌زحمت‌نیروی‌ انتظامی‌را‌زیادوهم‌امنیت‌جامعه‌را رامختل‌می‌کند
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  38 1
  خب زنی که سوگوار مادرشه باید بیاد با مرد غریبه دوست بشه و بره خونه اون!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
   19 0
   این حرف شما درسته عزادار مادر سراز عشق عاشقی ودوستی با مرد غریبه عجیبه
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  29 0
  خوب این افراد نمی توانند در جامعه کار مفیدی کنند ، زندان و کار در زندان برای این افراد بهتر است ، حداقل برای خانواده خودشان مفید خواهند بود ، ایران با این همه وسعت ، طرح بگذراید ببریدشان زمین های بایر زیاد است ، آباد کنند ، کار زراعتی یادشان دهید ، کمی اجبار هم لازم است مجرم هستند دیگر تا حالا همش زور گفتند خوب زور هم ببینند ، مدیریت ندارید ، از بخش خصوصی ، از شرکت های دانش بنیان کمک بگیرید ، ببرینشان مرز های ایران را خندق بکنند ، فنس کشی کنند کار مفید کنند و خیلی خیلی کارهای دیگر برای آبادی کشور و خودشان ، هم ثواب دنیا دارد هم ثواب آخرت و آمرزش گناهان .
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  32 2
  پدرشو درارید اعدام سزای این افراد پسته... باید تاوان سنگین بده
 • همرزم هادی IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  23 8
  بجای اعدام توماج های صالحی اینها رااعدام کنید آنوقت مردم متشکر شما هم خواهند شد
  • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
   0 0
   چه ربطی به هم داره اون جرمش چیز دیگه است
 • ناشناس IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  17 4
  با این قوانین کیفری مجرمین راحت و آزاد بدون ترسی به کارهاشون ادامه میدند، هر کدوم که دستگیر میشن کلی سابقه دارند ولی آزادند و این چه معنایی داره؟آیا جامعه اسلامی با وجود اینها در خطر نیست؟
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  16 1
  اعدام حقته بیشرف
 • علی IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  15 1
  قوه قضاییه چرا قدرت ندارید اینها را اعدام کنید دیگه از ناموس مردم بالاتر چیه؟
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  15 1
  اعدام
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  19 1
  مناسب نبودن مجازات با جرم، تبهکار را در کارش جری می کند.
 • صابر انصاری IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  13 1
  عزیزم توبه گرگ مرگ است. کسی که به دزدی اعتیاد دارد چاره اش فقط این است که نسلشو از رو زمین بردارید هم پلیس نفس راحتی می کشه هم مردم در امانند. تجربه ثابت کرده ....
 • حمید IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  0 0
  اعدام کنید هم خودشون راحت بشن هم بقیه. اینها دیگه درست بشو نیستند
 • احمد IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  0 0
  قوانین جزایی کشور ما در خصوص مجرمین ضعیف است و باید از طرف قانون گذار مورد تجدید نظر قرار گیرد وانقدر اقتدار داشته باشد که التزام باز دارنگی داشته باشد چرا باید مجروح کردن دزدی که در حریم شخصی افراد وارد شده باز خواست داشته باشد و جای شاکی و متهم عوض شود؟باید نیروی پلیس مصونیت قضایی داشته باشد تا عملکردا نها در مقابل مجرمین و متعرضین به مال و نوامیس مردم کار ساز باشد/
 • IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  0 0
  کار بدی کردن باید از خودش بپرسن این بلا ها اگر سر خواهر مادر خودش کسی در بیاره چه کارش می کنی
 • تاج IR ۲۳:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
  0 0
  اعدام راه چاره نیست بایداینهارابفرستن معادن وازشون آنقدرکاراجباری بکشن یاآدم بشن یاادامه بدن ...
 • مسلم IR ۰۱:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۷
  0 0
  اینهاازساده لوحی وسه سوته بودن دختران سواستفاده کردن چراچون پیردخترو دختر ... زیاد شده زود رفیق میش ...