مرحله نیمه‌نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران با شرکت ۱۲۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور دنیا از صبح امروز سه‌شنبه، ۳۰ دی‌ماه به صورت مجازی آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

مسابقات قرآن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، مسابقات بین‌المللی قرآن هر ساله در فاصله‌های زمانی و موعد مشخصی برگزار می‌شود و تعدادی از قاریان و حافظان قرآن منتخب از سراسر کشور در این مسابقات حضور پیدا می‌کنند و در پایان هم با معرفی برگزیده‌ها به پایان می‌رسد.

در تصمیم اولیه و فعلی ستاد عالی مسابقات قرآن، جنبه همگانی و حضور عموم مردم و متسابقین در سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد و اجرای قاریان و حافظان به صورت مجازی به نمایش درمی‌آید. قرار است که مرحله نیمه‌نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران با شرکت ۱۲۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور دنیا از امروز سه‌شنبه، ۳۰ دی‌ماه به صورت مجازی آغاز شود و به مدت ۳ روز ادامه خواهد داشت.

مسابقات در هر روز طی دو نوبت از ساعت ۹ تا اذان ظهر و از ۱۵ تا اذان مغرب برپا می‌شود. مسابقات مرحله نیمه‌نهایی در دو گروه بزرگسالان و شرکت‌کنندگان بخش طلاب علوم دینی برگزار و مسابقات بخش بانوان با توجه به اینکه تک‌مرحله‌ای است، تنها در فینال اجرا خواهد شد.

در این مرحله و در بخش آقایان، ۱۱ داور حضور دارند که ۶ نفر ایرانی و پنج نفر خارجی‌اند. داوران خارجی که از کشورهای ترکیه، لبنان، اندونزی، عراق و سودان حضور دارند به‌صورت مجازی آثار را بررسی و به داوری می‌پردازند. محل استقرار داوران ایرانی نیز ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه خواهد بود.

شرکت‌کنندگان رشته حفظ کل قرآن نیز از طریق ارتباط آنلاین به سؤالات هیئت داوران پاسخ می‌دهند، اما در رشته قرائت تحقیق و قرائت ترتیل، فایل‌های ضبط شده برای هیئت داوری پخش خواهد شد. در پایان این مرحله، حدود ۵۰ شرکت‌کننده به مرحله نهایی مسابقات راه خواهند یافت.

مرحله نهایی سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، اسفندماه امسال و همزمان با مبعث پیامبر اکرم(ص) برگزار می‌شود.

کد خبر 579917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار