شهردار منطقه ۶ تهران از جلب حمایت خیرین برای احداث همراه‌سرا در محدوده مراکز درمانی این منطقه مرکزی پایتخت خبر داد.

تورج فرهادي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۶ تهران، تورج فرهادی در نشست با شورایاران محله‌های منطقه ۶ تهران، با اعلام این خبر گفت: در سال جاری، ۴ فضا برای راه‌اندازی همراه‌سرای بیماران بستری در بیمارستان‌های محدوده مرکزی تهران مشخص کردیم که توسط خیرین آماده‌سازی می‌شود.

شهردار منطقه ۶ تهران اظهار کرد: در حال مذاکره با ارتش هستیم تا در قسمتی از پادگانی که در باقرخان قرار دارد، تعداد قابل توجهی سوئیت ۲۵ متری به عنوان همراه سرا ایجاد شود. این همراه سرا برای استقرار موقت همراهان بیمارانی که در بیمارستان امام خمینی و همچنین مهدی کلینیک بستری می‌شوند، مناسب است.

وی افزود: همچنین یک ملک ۱۸۰۰ متری به همراه یک سوله در اختیار یکی از خیران که استاد دانشگاه تهران است قرار گرفته است تا به عنوان همراه سرا آماده‌سازی شود. یک ملک ۱۰۰۰ متری نیز از بنیاد مستضعفان گرفته‌ایم و با همکاری خیرین در حال تبدیل آن به همراه سرا هستیم.

فرهادی ادامه داد: اطراف بیمارستان فاطمه الزهرا و محب کوثر و خیلی بیمارستان‌های دولتی نظیر شریعتی را خالی می‌کنیم و همراه سرا ایجاد خواهیم کرد.

شهردار منطقه ۶ تهران در بخش دیگر سخنانش، لازمه موفقیت مدیریت شهری در طرح‌ها و اقدامات خود را جلب مشارکت و همراهی مردم دانست و گفت: جلب همراهی معتمدین مردم، گام اول همراه‌سازی شهروندان با طرح‌ها و برنامه‌های شهری است. بنابراین شورایاران و نمایندگان و معتمدین مردم در محلات حذف‌شدنی نیست و هر مدیری در هر دوره‌ای بخواهد با این ظرفیت مقابله کند، به ضرر خودش عمل کرده و به نتیجه‌ای هم نخواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه شهرداران نواحی بازدیدهای میدانی خود را با حضور نمایندگان شورایاری‌ها انجام دهند، اظهار کرد: حفظ ارتباط شهرداران ناحیه‌ها و معاونت‌های شهرداری منطقه با شورایاران، به عنوان یک موضوع مهم در ارزیابی مدیران مدنظر قرار دارد.

فرهادی با تاکید بر همدلی و هم‌افزایی شورایاران برای پیشبرد طرح‌هایی نظیر طرح کاهش پسماند (کاپ)، گفت: اجرای طرح کاپ موجب انتفاع عمومی مردم و کاهش آسیب و آلودگی محیط زیست می‌شود. بنابراین از همه دبیران شورایاری و معتمدین مردم که منتخب مردم هستند، می‌خواهیم که هر زیرساختی برای اجرای بهتر طرح کاپ نیاز است، اعلام کنند و نگذاریم این طرح شکست بخورد.

شهردار منطقه ۶ تهران همچنین در ارتباط با مبالغ انباشته قبوض برق و آب سرای محلات، گفت: با وزارت نیرو توافق کرده‌ایم که از این پس، سرای محلات را به عنوان فرهنگی بشناسند و نه تجاری. به این ترتیب و با سایر رایزنی‌هایی که صورت گرفته است، مشکلات سرای محلات کمتر خواهد شد.

کد خبر 579904
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار