در حالی که قیمت واقعی سکه به زیر مرز ۱۰ میلیون رسیده اما معامله گران حاضر به فروش سکه با این قیمت نیستند. به همین دلیل پیش بینی می شود مرز ۱۰ میلیون نبرد مهمی در بازار امروز باشد.

سكه هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، معامله گران سکه به راحتی تن به از دست دادن مرز ۱۰ میلیون تومانی نداده اند؛ این مساله در معاملات پشت خطی روز یک شنبه آشکار بود، جایی که ارزش ذاتی سکه در مقطعی حتی به زیر ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رفت، ولی هم چنان سکه بازان حاضر به فروش زیر مرز ۱۰ میلیون تومانی نبودند.

آخرین بار فلز گران بهای داخلی در اواسط تیرماه در کانال ۹ میلیونی نوسان کرد و پس از آن، همواره کانال ۱۰ میلیونی به عنوان حمایت محکمی تکیه گاه نوسان گیران بازار شد.

  • علامت حباب به بازیگران بازار

ارزش ذاتی سکه روز شنبه تا محدوده ۹  میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پایین رفت. این عدد نزدیک به ۵ درصد با ارزش بازاری فلز گران بهای داخلی فاصله داشت؛ این موضوع نشان دهنده آن بود که سکه بازان به دنبال مقاومت در برابر جریان کاهشی هستند. روز یک شنبه ۲۸ دی حتی با وجود افت دلار به کانال ۲۱ هزار تومان و رفتن ارزش ذاتی سکه به محدوده ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی، باز هم سکه بازان به آسانی تن به فروش نمی دادند. بالا رفتن حباب سکه نشان می دهد، بازار استعداد رفتن به سوی قیمت های پایین تر را دارد، ولی اول به دنبال کسب اطمینان از مسیر کاهشی دلار و اونس طلاست.

اگر روز دوشنبه علامت افزایشی از طلا و دلار مخابره نشود، سکه کار سختی برای حفظ مرز ۱۰ میلیون تومانی خواهد داشت. تحلیل گران فنی باور دارند، پس از مرز یاد شده، دو نقطه ۹ میلیون و ۴۰۰ و ۸ میلیون و ۸۰۰هزار تومان از اهمیت زیادی در بازار سکه برخوردار هستند.

برخلاف افزایش حباب در بازار سکه امامی، حباب سکه های کوچک نیم و ربع و همچنین سکه گرمی در مسیر نزولی قرار گرفته است. حباب این فلزات در اندازه ای بالاست که هم چنان احتمال دارد که افت بیشتری را تجربه کنند.

کد خبر 579755

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ارز و طلا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha