چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
۰ نفر

معاون آموزشی وزیر علوم از آمادگی دانشگاه‌ها برای برای برگزاری کلاس‌های عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی در ترم دوم خبر داد، اما حضور دانشجویان را مشروط دانست. 

دانشجو

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه شروع ترم دوم سال تحصیلی جاری دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌ها آمادگی دارند برای دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی پذیرای دانشجویان باشند اما حضور دانشجویان برای ترم آینده در دانشگاه منوط به مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت است.

وی توضیح داد: بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای، بومی همان شهر و مشغول به تحصیل در دانشگاه محل زندگی هستند. در صورتی که ستاد ملی کرونا مجوز صادر کند، امکان برگزاری دروس عملی برای این دانشجویان هم وجود دارد.

خاکی صدیق با بیان این‌که درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ستاد ملی مقابله با کرونا به زودی ارسال می‌شود، افزود: شروع ترم دوم سال تحصیلی جاری مانند سال‌های گذشته است، اما برخی دانشگاه‌ها به دلیل شروع با تاخیر ترم نخست تحصیلی دانشجویان ورودی جدید، ترم جاری را با دو تا سه هفته تاخیر به اتمام می‌رسانند و ترم دوم را دو تا سه هفته دیرتر آغاز می‌کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم درباره برگزاری حضوری کلاس‌های تئوری که با آموزش الکترونیکی در حال انجام است، گفت: اولویت برای حضور دانشجویان در دانشگاه با دروس عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی است. با وجود این، سلامتی دانشجویان در اولویت است که در صورت فراهم آمدن شرایط در دانشگاه حضور می‌یابند.

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیش از این اعلام کرده بود که دانشگاه‌ها برای برگزاری حضوری و غیرحضوری کلاس‌ها آمادگی کامل دارند.

دانشجویان و اعضای هیأت علمی هم‌اکنون در مرحله برگزاری امتحانات پایان ترم قرار دارند و دانشگاه‌هایی که ترم را با تاخیر برای دانشجویان ورودی جدید آغاز کردند در دو تا سه هفته آینده به استقبال امتحانات می‌روند.
 

کد خبر 579167

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha