معاون آموزشی وزارت علوم درباره نحوه برگزاری کلاس‌های درس دانشجویان در ترم آینده توضیحاتی ارائه داد.

آموزش مجازي دانشگاه

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نحوه آموزش دانشجویان در ترم آینده کاملا بستگی به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا دارد و تاکنون مصوبه‌ای به منظور آموزش حضوری دانشگاه‌ها از سوی این ستاد صادر نشده است. بنابراین براساس روند ترم قبل، کلاس‌های ترم آینده به شکل مجازی برگزار خواهد بود، مگر این‌که مجوز حضور دانشجویان را از سوی ستاد دریافت کنیم.

وی همچنین در خصوص نحوه آموزش دروس عملی دانشجویان نیز توضیح داد: ما درخواست‌هایی به منظور اعطای مجوز برای دانشگاه‌هایی که دانشجویان بومی دارند نظیر دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی داریم تا این دانشگاه‌ها دروس عملی خود را به شکل حضوری در محل زندگی خود برگزار کنند. اما هنوز این مجوز صادر نشده است.

معاون آموزشی وزارت علوم همچنین به تقاضای تصویب آیین‌نامه دورکاری از سوی برخی دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: در جریان جزئیات این آیین‌نامه نیستم اما به نظر می‌رسد این موضوع در خصوص فعالیت کارکنان دانشگاه‌ها باشد که تصمیم‌گیری در خصوص آن با معاونت آموزشی وزارت علوم نیست.

خاکی صدیق در خصوص امتحانات پایان ترم دانشجویان نیز گفت: در حال حاضر امتحانات دانشجویان به شکل مجازی برگزار می‌شود و برای ارزیابی دوره‌های الکترونیکی ما از قبل دستورالعملی به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم و آن این بود که ارزیابی نباید منوط به امتحان پایان ترم باشد بلکه باید دانشجویان در طول ترم و به صورت مستمر ارزیابی شوند تا مقداری صحت ارزشیابی افزایش یابد و برای امتحان پایان ترم نیز که بخش کوچکی از ارزیابی‌ها را پی دارد نیز اعلام کردیم دانشگاه‌ها از امکانات نرم‌افزارهای موجود برای بالا بردن امنیت امتحانات استفاده کنند.

وی ادامه داد: البته برخی دانشگاه‌ها نظیر دانشگاه تهران سیستم‌ها و سازوکار خودشان را دارند و دانشگاه‌ها با توجه به امکاناتی که دارند می‌توانند راهکارهای خود را برای تأمین امنیت امتحانات به کار بگیرند بنابراین ما دستورالعمل واحدی که همه براساس آن عمل کنند،ارائه نکردیم.

دکتر خاکی صدیق در خصوص اعتراض به رأی دیوان عالی عدالت اداری در خصوص حقوق اعضای هیأت علمی نیز گفت: این دیوان تأکید کرده است باید یک سقفی را در خصوص حقوق اعضای هیأت علمی اعمال کنیم که این سقف قبلا در حقوق اعمال نمی‌شد و میزان آن حدود هفت برابر حقوق پایه اعضای هیأت علمی است و اگر اجرایی شود حقوق اساتید تمام و دانشیارها کاهش می‌یابد.
 

کد خبر 580684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار