معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به بازنگری پروتکل‌های بازگشایی مدارس و مهدهای کودک، از لزوم انجام تست‌های دوره‌ای کرونا توسط مربیان مهدها خبر داد.

شروع سال تحصیلی در مدرسه علامه حلی منطقه ۵ تهران - بازگشایی مدارس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، مهندس محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره بازگشایی مدارس و مهدکودک‌ها در مناطق زرد و آبی گفت: در خصوص مهدکودک‌ها به بازنگری پروتکل‌ها نیاز داریم زیرا خدمت‌گیرندگان این واحد صنفی کودکان هستند. 

در این مورد تا ابتدای هفته آینده نسبت به تهویه و وسعت مراکز اعلام می‌کنیم که مجاز به پذیرش چه تعدادی هستند. در مهدکودک‌ها نیز مربیان مهد موظف به دادن تست دوره‌ای کرونا با رپید تست‌ها هستند.

شرایط سختگیرانه برای مدارس

وی توضیح داد: در مورد مدارس با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا قرار نیست بازگشایی کامل صورت گیرد و تنها پایه‌های اول و دوم نسبت به جمعیت کلاس ۵ تا ۱۰ نفر مجاز به حضور در کلاس هستند. 

در شهرهای آبی پایه‌های دیگر هم در مدارس خلوت مجاز به فعالیت هستند که برنامه‌ریزی آن با وزارت آموزش و پرورش است اما طبیعتا شرایط در مورد مدارس سختگیرانه‌تر شده است.

امکان برگزاری حضوری جشنواره فجر در مناطق زرد و آبی

فرهادی درباره نحوه برگزاری جشنواره‌های تئاتر، موسیقی و سینمایی دهه فجر، گفت: نظرات همکاران وزارت ارشاد را گرفته و در تصمیم‌گیری‌ها اعمال کردیم. در صورت لزوم جلسات ویژه با ذی‌نفعان موضوع خواهیم داشت زیرا کارهای تخصصی این موضوع را آنها بهتر می‌دانند و ان‌شاءالله پروتکل کامل و قابل اجرایی در این مورد هم خواهیم نوشت. 

در شهرهای زرد و آبی امکان برگزاری حضوری جشنواره‌ها با رعایت پروتکل‌ها و اعلام ظرفیت مجاز پذیرش سالن‌های تئاتر و سینما از سوی ما وجود دارد البته کماکان تجمع و صف‌های طولانی ممنوع است‌.

کاهش ۱.۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی

وی درباره آمار تخلفات کرونایی گفت: تا انتهای هفته گذشته بیش از ۱۸ هزار پرونده قضایی و اخطار صادر شده است و حدود ۸۰۰ تا ۸۱۰ مورد پلمب فقط توسط بازرسان ما صورت گرفته است. رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم حدودا ۱.۵ درصد نسبت به هفته ماقبل کاهش یافته است و به عدد ۸۲ درصد رسیده است. متاسفانه حمل‌ونقل درون‌شهری، پاساژها و سپس نانوایی‌ها سه گروه آخر رعایت پروتکل‌ها هستند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پاسخ به منتقدان بازگشایی‌ها گفت: بازگشایی‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توأم شده است ‌و در این صورت حلقه انتقال بیماری وصل نخواهد شد.
 

کد خبر 579133

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha