اسرار ناپدید شدن پیرمرد قناد که خانه‌اش هدف سرقت قرار گرفته بود، بعد از گذشت ۴‌ماه با دستگیری یک زن و ۲ مرد و اعتراف آنها به جنایت فاش شد. 

دستگیری

به ‌گزارش همشهری‌آنلاین، تحقیقات در این پرونده از روز ۳۱ شهریور امسال شروع شد. آن روز دختری قدم در اداره پلیس پایتخت گذاشت تا گزارش ناپدید شدن پدر ۸۵ساله‌اش را به مأموران اعلام کند. 

وی گفت: پدرم قناد و آشپز است و به تنهایی در خانه‌ای حوالی شرق تهران زندگی می‌کند. برادر و خواهرم خارج از ایران هستند و من در کرج زندگی می‌کنم و هر از گاهی به دیدن پدرم می‌روم، اما این روزها به‌دلیل کرونا کمتر به پدرم سر می‌زدم و بیشتر با او تلفنی تماس می‌گرفتم. 

چند روزی می‌شد که پدرم جواب تلفن را نمی‌داد. من که نگرانش شده بودم از کرج به تهران آمدم، اما هرچه زنگ خانه پدرم را زدم در را باز نکرد. از همسایه‌ها پرس‌وجو کردم و آنها گفتند که آخرین بار اواخر شهریورماه پدرم را در پارک محله دیده ولی پس از آن خبری از او ندارند و پدرم را ندیده‌اند.

سرقت میلیاردی 

با اظهارات این زن، مأموران راهی خانه پیرمرد شدند، اما اثاثیه خانه به هم ریخته و اثری از صاحبخانه نبود. بررسی‌ها حکایت از این داشت که پول، طلا، دلارها و تعدادی سنگ‌های قیمتی از خانه پیرمرد سرقت شده است. 

از سوی دیگر سالم بودن قفل در ورودی نشان می‌داد که سرقت از سوی افراد آشنا صورت گرفته است. درحالی‌که هیچ نشانی از پیرمرد نبود در ادامه تحقیقات مشخص شد که کارت عابربانک وی نیز سرقت و از حساب او ۷۰میلیون تومان برداشت شده است.

یک سرنخ

برداشت پول از حساب مرد ناپدیدشده می‌توانست سرنخی برای پیدا کردن ردی از او باشد. آنطور که در ادامه مشخص شد با استفاده از کارت عابربانک مرد گمشده داروهای بدنسازی، لباس و گوشی موبایل خریداری شده بود. 

مأموران برای پیدا کردن سرنخی در این پرونده به سراغ فروشندگان رفتند و مشخص شد یک زن و مرد جوان اقدام به خرید با کارت عابربانک پیرمرد کرده‌اند. آنها ماسک و شیلد داشتند؛ با این حال در زمان پرداخت پول، ماسکشان را برداشته و یکی از فروشنده‌ها موفق شده بود چهره آنها را به‌ خاطر بسپارد. 

او تصویر زن و مرد ناشناس را چهره‌نگاری کرد و مأموران با نشان دادن تصاویر آنها به بقیه مغازه‌داران پاساژ موفق به شناسایی مرد جوان شدند. این مرد جوان بهروز نام داشت که در کار خرید و فروش گوشی موبایل و معامله عتیقه و سنگ‌های قیمتی بود. 

با این سرنخ، بهروز دستگیر شد، اما در بازجویی‌ها گفت که پیرمرد گمشده را نمی‌شناسد و کارت عابربانک را یکی از دوستانش به نام آرمان در اختیارش قرار داده است. 

او مدعی بود که پس از گرفتن این کارت به همراه همسرش به پاساژ رفته و با کارت عابربانک پیرمرد خرید کرده است. با اطلاعاتی که وی در اختیار مأموران قرار داد، آرمان نیز چند روز قبل بازداشت شد. 

او در بازجویی‌ها اسرار ناپدید شدن پیرمرد را بعد از گذشت ۴‌ماه فاش کرد و گفت: با همدستی بهروز و همسرش، پیرمرد را در جاده تلو به قتل رسانده و جسد را همانجا رها کرده‌اند. 

به‌گفته سرهنگ مرتضی نثاری، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، با اعتراف این مرد، بهروز و همسرش نیز دستگیر شدند و در ادامه مشخص شد که جسد مقتول ۲۸ شهریورماه در جاده تلو به‌عنوان جسدی مجهول‌الهویه کشف و به پزشکی قانونی منتقل شده است. در این شرایط دختر پیرمرد راهی پزشکی قانونی شد و جسد پدرش را شناسایی کرد.

به این ترتیب راز گم شدن مرد قناد فاش شد و متهمان اقرار کردند که با انگیزه سرقت از خانه مقتول دست به جنایت زده‌اند. متهمان پس از اقرار به جنایت با قرار قانونی بازداشت شده و در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

سرقت مرگبار

بهروز یکی از متهمان پرونده است که همراه همسرش وارد این بازی خطرناک شده و به‌خاطر دزدی، دست به جنایت زده است. او می‌گوید که قصد کشتن پیرمرد را نداشتند و هدفشان فقط سرقت بود اما ناچار شدند جان او را بگیرند. او مدعی است که پس از سرقت میلیاردی از خانه پیرمرد، به همدست دیگرشان آرمان رکب زدند تا سهم او را از این سرقت بالا بکشند. گفت‌وگو با بهروز را در روزنامه همشهری بخوانید.
 

کد خبر 579018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی