فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفت: از ابتدای آذرماه تا ۲۰ دی با اجرای طرح شهید سلیمانی، همکاری شهروندان و رفتار پسندیده و اصولی آنان، میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران ۷۹ درصد کاهش یافت.

عليرضا زالي

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفت: میزان مراجعان بستری هم از زمان شروع این طرح تاکنون حدود ۷۶ درصد کاهش پیدا کرده است. در بخش مراقبت‌های ویژه هم این آمار ۴۱ درصد کاهش داشته است، میزان مراجعان روزانه به مراکز درمانی که نیاز به بستری داشتند، ۷۱ درصد کاهش یافته است.

زالی ادامه داد: از زمان شروع این طرح که تست‌های سریع در مناطق مختلف تهران در حال انجام است، مشاهده شد که به تدریج تعداد افراد مثبت در حال کاهش است به عبارتی این عدد حدود ۱۰.۵ درصد بود که الان به ۹.۲ درصد رسیده است.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفت: به ادامه طرح شهید سلیمانی بسیار خوش‌بین هستیم و به نظر می‌رسد استمرار این طرح موفقیت‌ها و رکوردهای جدیدی را به ارمغان آورد.

به گفته وی در تهران تاکنون ۵۶۹ تیم مراقبتی و ۵۴۰ مورد تیم نظارتی تشکیل شده است: با اجرای طرح شهید سلیمانی و بدون در نظر گرفتن سایر طرح‌ها تاکنون بیش از ۱۷۴ هزار بازدید میدانی در زمینه نظارتی انجام شده است که رکورد بسیار خوبی است.

زالی اظهار امیدواری کرد که با کمک بسیجیان و همکاران شبکه بهداشت این طرح کماکان با نشاط و طراوت ادامه پیدا کند.

طرح شهید قاسم سلیمانی با همکاری بسیج و وزارت بهداشت از اول آذر ماه در کشور به اجرا درآمد. شناسایی به موقع بیماران کرونایی و افراد در تماس با آنان و قرنطینه‌سازی مناسب از مهم‌ترین اهداف این طرح است.
 

کد خبر 579011

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار