نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نامساعد استان مازندران در بحث شیوع کرونا از مردم خواست که در این شرایط فعلا به این استان سفر نکنند.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، رضا حاجی‌پور نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به وضعیت نامطلوب شیوع کرونا در استان مازندران، گفت: استان مازندران همیشه مسافرپذیر بوده و هست. ظرفیت‌های استان موجب شد در این سال ها خانواده ها در شهرهای استان محل زندگی و استراحت برای خود تهیه کنند و پایان هفته ها و یا در ایام تعطیلات به این استان سفر کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استان مازندران وضعیت خاص خود را دارد. ما متناسب با شرایط می توانیم در خدمت میهمانان و هموطنان باشیم. اکنون در یک شرایط خاص قرار داریم و علی رغم همه امکانات مراکز بهداشتی و درمانی در سطح استان ولی متاسفانه خیلی از شهرستان های استان در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا وضعیت قرمز دارند.

وی افزود: از مردم عزیز ایران و هموطنانی که در روزهای پایانی هفته به مازندران سفر می کنند درخواست می کنم فعلا به این استان سفر نکنند، اگرچه ممکن است افراد بگویند ما پروتکل ها را رعایت می کنیم، اما سوال این است که آیا افراد و مسافرین به فروشگاه ها و نانوایی ها مراجعه کنند یا خیر؟ همین تماس های اجتماعی موجب افزایش شیوع بیماری می شود.

نماینده مردم آمل اضافه کرد: کادر درمانی استان، پرستاران و پزشکان شبانه‌روزی در حال تلاش و فعالیت هستند و خسته هستند، از پایتخت نشینان و همومطنان خواهش می‌کنم فعلا در این شرایط به استان مازندران سفر نکنند و سفر خود را در این مدت به تعویق بیندازند تا با امید به خدا شرایط بهبود پیدا کند، استان از این شرایط خارج شود و ما بتوانیم پذیرای عزیزان و مسافرین باشیم.

با آن که اجرای محدودیت‌های کرونایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث شد که تعداد شهرها و استان‌های قرمز به صفر برسند اما این وضعیت خیلی طول نکشید و استان مازندران خیلی زود دوباره قرمز شد. درحال‌حاضر ۴ شهرستان مازندران قرمز شده‌اند. این ۴ شهر رامسر، ساری، سوادکوه و آمل قرمز هستند. به گفته مسئولان، علاوه بر مازندران، دو استان گیلان و گلستان نیز در حال ورود به وضعیت قرمز هستند.

کد خبر 577673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار