فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در خصوص درخواست بازگشایی برخی صنوف توضیحاتی ارائه داد.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در خصوص آخرین آمار ثبت‌شده از بیماران کرونا در استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: ۲۳۵ بیمار جدید در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که ۹۰ نفر از آنها به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدند. همچنین مجموعا ۱۳۸ بیمار از بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی استان ترخیص شدند.

وی ادامه داد: مجموعه بیمارانی که با تشخیص کووید۱۹ در بیمارستان بستری هستند ۲ هزار و ۱۴۰ بیمار است که بالغ بر ۸۵۰ بیمار از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

زالی از فوت ۲۹ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته در تهران با تشخیص کرونا خبر داد و شرایط تهران را شکننده و پایتخت را کماکان شهری با وضعیت نارنجی اعلام کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در خصوص درخواست برخی صنوف مبنی بر بازگشایی و لغو طرح فاصله‌گذاری فیزیکی گفت: بسیاری از اصناف همچون اصناف مرتبط با امور فرهنگی و تالارهای پذیرایی به شدت از این محدودیت‌ها آسیب دیده‌اند و به علت برخی از مصوبات ستاد ملی امکان بازگشایی در مناطق نارنجی و زرد محقق نبوده است. به نظر می‌رسید بسته‌های حمایتی از این مشاغل باید افزایش یابد.

وی افزود: با توجه به شکل‌گیری کمیته مشترک بین وزارت بهداشت و وزارت کشور، موضوع رسیدگی به امور این مشاغل همچون طراحی و بازتدوین نوین پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است.

زالی در پایان در خصوص تعطیلی استان و پارک‌های پایتخت توضیح داد: وزارت ورزش با توجه به میزان آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌ها پیشنهاد تعطیلی پارک‌ها را ارائه داد، چراکه در این شرایط انجام هرگونه فعالیت ورزشی می‌تواند خطرآفرین باشد.
 

کد خبر 577337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار