مدیریت شهری در دوره جدید از منظری نو به مشکلات شهر نگریسته و با نگاهی خلاق و خدمت‌رسان به سراغ اجرای پروژه‌هایی کوچک‌مقیاس در محله‌ها رفته است.

شهردار

مجید رباطی/ شهردار منطقه ۱۰ :  مدیریت شهری در دوره جدید از منظری نو به مشکلات شهر نگریسته و با نگاهی خلاق و خدمت‌رسان به سراغ اجرای پروژه‌هایی کوچک‌مقیاس در محله‌ها رفته است. طی ماه‌های گذشته، افتتاح و بهره‌برداری از ۳۰ پروژه شهری در زمینه‌های عمرانی، ترافیکی، محیط‌زیستی، فرهنگی و ورزشی و ارتقای کیفیت عرصه‌های عمومی نمونه‌ای دست به نقد از آن ایده اولیه است.

مطمئناً جنس دغدغه‌های مردم محله‌های تهران با رویکرد جدید مدیریت شهری در توجه به محله، به‌عنوان کوچک‌ترین واحد برنامه‌ریزی شهری، تطابق قابل‌توجهی دارد و این ویژگی در ترسیم مسیر و چشم‌انداز آینده شهر یاریگر مدیریت شهری خواهد بود.
این مداخلات مانند طرح‌های موضعی و موضوعی، طرح بهسازی معابر، مناسب‌سازی عرصه‌های عمومی، تملک باغ‌ها و بوستان‌ها و بهسازی مناطق دارای بافت فرسوده و مسائلی از این قبیل کیفیت زندگی بسیاری از ساکنان محله‌ها را بهبود بخشیده، اما این سرآغاز راهی دشوار است و هنوز با سرمنزل مطلوب فاصله زیادی داریم.
مردم، به‌عنوان ولی‌نعمتان شهر، مهم‌ترین نقش را در شکل‌گیری و بقای فضاهای شهری دارند و امیدواریم بتوانیم با همراهی و مشارکت آنان ضمن رفع معضلات و کاستی‌های موجود، اقدامات مؤثری در قالب پروژه‌های کوچک‌مقیاس برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان انجام دهیم.
اجرای پروژه‌های کوچک‌مقیاس، آن هم به‌صورت مویرگی، به نوعی موجب برقراری عدالت اجتماعی و توسعه شهر و در نهایت کاهش تبعیض طبقاتی در مناطق گوناگون پایتخت به شکل گسترده و کاربردی می‌شود.

کد خبر 577181

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار