وزیر آموزش و پرورش گفت: معتقدم خطرات دور ماندن از مدرسه بسیار زیاد است. سلامت روانی، اجتماعی و جسمی دانش‌آموزان به خطر می‌افتد و باید به تدریج مدارس را باز کنیم.

محسن حاجی میرزایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه طرح کنترل وزن دانش‌آموزان  اظهار کرد: آموزش و پرورش مسئول آموزش دانش‌آموزان است و باید آنها را در ساحت‌های مختلف تربیت کند در کنار اینها یکی از جنبه‌های تربیتی دانش‌آموزان تربیت بدنی و مراقبت از سلامت آنها است.

وی افزود: امسال پروژه ملی بزرگی را اجرا کردیم و توده بدنی همه دانش‌آموزان بررسی شد، این کار مبتنی بر داده‌های ثبتی است و برای ۱۳ میلیون و ۲۹۰ هزار دانش‌آموز شاخص توده بدنی مشخص شد.

۶ درصد دانش‌آموزان دچار سوءتغذیه

وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس نتایج به دست آمده ۶ درصد دانش‌آموزان لاغر، بسیار لاغر و دچار سوءتغذیه هستند که نیازمند مراقبت جدی‌اند، ۶۴ درصد دانش‌آموزان وزن طبیعی دارند و ۳۰.۱ درصد آنها دچار اضافه‌وزن یا چاقی هستند.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه هم اکنون به داده‌های ارزشمندی دست یافته‌ایم که برای وزارت بهداشت، وزارت ورزش و جوانان، صنایع غذایی و صدا و سیما به منظور افزایش آگاهی خانواده‌ها بسیار مفید است، ادامه داد: برای دانش‌آموزانی که چاق هستند باید الگوی تغذیه تغییر کند و آنها را راهنمایی و مشاوره می‌کنیم.

وی ادامه داد: برای تمام دانش‌آموزان کارنامه صادر می‌شود که وضعیت توده بدنی آنها را مشخص می‌کند و توصیه‌هایی که باید رعایت کنند ارائه خواهد شد.

چاقی دانش‌آموزان ۸ درصد افزایش داشت

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال ۹۵ حدود ۲۱ درصد دانش‌آموزان چاق بودند و هم اکنون به ۳۰.۱ درصد رسید که ۸ درصد افزایش داشته است، متذکر شد: یکی دیگر از برنامه‌های ما تحرک است و در شبکه شاد و تلویزیون، برنامه‌هایی تدارک دیده شده است تا حالا که دانش‌آموزان نمی‌توانند به مدرسه بیایند در خانه تحرک داشته باشند.

 وی افزود: هدف گذاری ما، 3 درصد کاهش چاقی دانش‌آموزان تا پایان سال تحصیلی جاری است.

باید به‌تدریج مدارس را باز کنیم

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بنده به عنوان متولی دستگاه تعلیم و تربیت مخاطرات دور بودن دانش‌آموزان از مدرسه را به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده‌ام، گفت: معتقدم خطرات دور ماندن از مدرسه بسیار زیاد است. سلامت روانی، اجتماعی و جسمی دانش‌آموزان به خطر می‌افتد و باید به تدریج مدارس را باز کنیم حتی با چند دانش‌آموز یا یک روز در هفته تا ارتباط دانش‌آموز با مدرسه برقرار شود. ستاد ملی کرونا صحبت‌های ما را شنید اما به دلیل نگرانی هایی که داشتند آن را موکول کردند به فرصت دیگری که در دستور کار قرار بگیرد.

کد خبر 576934

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار