مجارستان، آلمان و اسلواکی به روز شنبه یک روز زودتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا، واکسینه کردن مردم در برابر کووید-۱۹ را آغاز کردند.

vaccine

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری‌ها و چندین کشور دیگر اتحادیه اروپا از جمله فرانسه و اسپانیا و ایتالیا نیز از روز یکشنبه این کار را شروع خواهند کرد.

واکسیناسیون همگانی در سراسر اتحادیه اروپا که محل سکونت حدود ۴۵۰ میلیون نفر قدمی ضروری به سوی پایان دادن پاندمی کرونا است که تا به حال ۱.۷ میلیون نفر را در سراسر جهان کشته، اقتصادها را زمین‌گیر کرده و شغل‌ها و کسب‌وکار را نابود کرده است.

مجارستان پس از دریافت نخستین محموله حاوی دوزهای کافی واکسن فایزر/بیونتک برای تلقیح ۴۸۷۵ نفر ، واکسیناسیون کارکنان بهداشتی خط مقدم در بیمارستان‌های بوداپست، پایتخت این کشور را شروع کرد.

نخستین کسی که واکسن را در مجارستان دریافت کرد آدریانه کرتس، پزشکی در بیمارستان مرکزی دل-پست بود.

نخستین کسی که در آلمان با واکسن فایزر/بیونتک ایمن‌سازی شد، ادیت کویزالای ۱۰۱ ساله در یک آسایشگاه سالمندان در شهر هالبرشتات بود.

پس از مجارستان، آلمان و اسلواکی کشورهای فرانسه، ایتالیا، اتریش، پرتغال و اسپانیا در حال برنامه‌ریزی برای شروع واکسیناسیون همگانی در برابر کرونا هستند که در ابتدا برای کارکنان بهداشتی انجام خواهد شد.

توزیع واکسن فایزر/بیونتک که برای نخستین بار در اوائل این ماه در انگلیس آغاز شد، چالش‌های عمده‌ای دارد. این واکسن که از فناوری جدید ژنتیکی mRNA استفاده می‌کند، باید در دماهای بسیار پایین حدود منهای ۸۰ درجه سلسیوس نگهداری شود تا ساختار mRNA موجود در واکسن پایدار بماند.

کد خبر 575750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار