مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام درباره آخرین جزئیات تست بالینی واکسن ایرانی کرونا توضیحاتی داد.

آزمایش بالینی کرونا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسن جلیلی مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام گفت: تاکنون ۹۹۱۱ نفر برای تزریق واکسن ایرانی کرونا در کشور اعلام آمادگی کرده‌اند و بیش از ۱۷ هزار نفر با ۴۰۳۰ تماس گرفته‌اند.

او با بیان این‌که افرادی که داوطلب دریافت واکسن ایرانی کرونا هستند باید ۱۸ تا ۵۰ سال سن داشته باشند، افزود: این افراد نباید سابقه آلرژی و بیماری‌های مزمن و حاد داشته باشند.

جلیلی ادامه داد: با تست‌های سلولوژی مشخص می‌شود که این افراد به بیماری کوویدـ۱۹ مبتلا شده‌اند یا خیر.

مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در فاز اول به ۵۶ فرد داوطلب واکسن تزریق می‌شود و مانند دیگر واکسن‌های دنیا در دو دوز صفر و در ۱۴ روز این اقدام صورت خواهد گرفت.

وی افزود: این واکسن در دو دوز ۳ میکروگرم و ۵ میکروگرم تزریق خواهد شد.

جلیلی با بیان این‌که از زمانی که آخرین فرد واکسن را تزریق کرد، ۲۸ روز بعد از آن فاز اول به پایان می‌رسد و در ادامه نتایج مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت، ادامه داد: هدف از تزریق فاز اول واکسن سیفتی واکسن است و نتیجه آن ریز آنتی‌بادی است.

مدیر تیم تحقیقاتی تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام با بیان این‌که به جرأت می‌توانم بگویم کاری نبود که جوانان دانش‌بنیان نتوانند برای مقابله با کرونا انجام دهند، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا هر نیازی در کشور بود فراهم شد.

او افزود: در حال حاضر تولیدات ماسک و ونتیلاتور به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

جلیلی توضیح داد: هر دارو و تجهیزاتی که در کشور نیاز بود، مطالعات آن به فاصله کمی آغاز می‌شد و در کوتاه‌ترین زمان در اختیار ملت ایران قرار می‌گرفت.
 

کد خبر 574941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار