سرمربی پیشین تیم ملی فرانسه و لیورپول که سال‌ها با مشکل قلبی دست و پنجه نرم می‌کرد، درگذشت.

هولیه

به گزارش همشهری آنلاین، ژرار هولیه، سرمربی پیشین لیورپول، پاری‌سن‌ژرمن، لیون و تیم ملی فرانسه، در ۷۳ سالگی و چند روز پس از عمل جراحی قلب دار فانی را وداع گفت.

هولیه که از مربیان صاحب سبک فوتبال اروپا بود، ۶ سال روی نیمکت لیورپول نشست و در پرورش خیلی از ستاره‌های این تیم مثل استیون جرارد و مایکل اوون نقش پررنگی داشت. او برای لیورپول ۶ جام از جمله قهرمانی جام‌حذفی انگلیس، جام‌اتحادیه انگلیس، جام خیریه انگلیس، جام یوفا و سوپرجام اروپا را به ارمغان آورد.

او سال ۲۰۰۱ برای لیورپول سه‌گانه جام‌های حذفی، اتحادیه و یوفا را به ارمغان آورد. هولیه با پاری‌سن‌ژرمن و لیون هم قهرمان لیگ یک فرانسه شد. لیورپول در زمان حضور هولیه نیز موفق به کسب قهرمانی لیگ نشد اما او ۶ جام برای این تیم به ارمغان آورد که از این میان ۵ قهرمانی در سال به یاد ماندنی ۲۰۰۱ به دست آورد.

هولیه قهرمانی جام حذفی، جام اتحادیه، جام یوفا، جام خیریه و سوپرکاپ اروپا را در آن سال از آن خود کرد. او پیش از آن تجربه حضور در تیم ملی فرانسه را نیز داشت اما نتوانست با این تیم به جام جهانی ۱۹۹۴ صعود کند. او همچنین در سال ۲۰۱۰ روی نیمکت لیون نشست و این تیم را به دو قهرمانی پیاپی در لیگ فرانسه رساند.

کد خبر 572754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار