سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با پایان مسابقات مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان در منطقه شرق این قاره، ‌ترین‌های بخش انفرادی و تیمی را معرفی کرد.

لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش همشهری آنلاین، مسابقات مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در منطقه شرق قاره کهن روز گذشته به پایان رسید و تیم اولسان هیوندای کره جنوبی با پیروزی ۲-۱ برابر ویسل کوبه ژاپن راهی فینال شد تا دیدار پایانی این دوره از بازی‌ها را روز ۲۹ آذر برابر پرسپولیس برگزار کند.

پس از این بازی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با به روز رسانی آمارهای این رقابت‌ها ترین‌های بخش انفرادی و تیمی را در حوزه‌های مختلف تا قبل از دیدار فینال معرفی کرد.

 • بخش انفرادی
 • برترین گلزن

عبدالرزاق حمدالله از النصر عربستان با ۷ گل برترین گلزن بازی‌ها است، آدو اونایو از یوکوهاما مارینوس و ترنت بوهاگیر از سیدنی استرالیا با ۵ با گل زده رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار دارند. در این بخش عیسی آل کثیر مهاجم پرسپولیس با ۴ گل در رتبه هشتم قرار دارد.

 • بیشترین شوت

عبدالرزاق حمدالله از النصر عربستان با ۳۰ شوت صدرنشین است، جونیور نگرائو از اولسان هیوندای با ۲۲ شوت و لیندرو از اف سی توکیو با ۲۰ شوت در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. در این بخش عیسی آل کثیر مهاجم پرسپولیس با ۱۶ شوت در جایگاه هشتم قرار دارد.

 • بیشترین پاس گل

در این بخش تروهیتو ناکاگاوا از یوکوهاما مارینوس، جاناتان ویرا از بیجینگ چین و سلطان الغنام از النصر عربستان همگی با ۴ پاس گل در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند. در بخش بهترین پاسورها سعید آقایی هافبک پرسپولیس با ۳ پاس گل در رتبه دهم قرار دارد.

 • ایجاد موقعیت

در این بخش جاناتان ویرا از بیجینگ چین با ۲۱ ایجاد موقعیت صدرنشین است، یون بیت گارام و کیم این سونگ از اولسان هیوندای با ۲۰ و ۱۹ خلق موقعیت در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. در بین برترین فرصت سازان هیچ بازیکنی از تیم‌های ایرانی حضور ندارد.

 • ارسال پاس

در این بخش شجاع خلیل زاده مدافع سابق پرسپولیس با ۵۹۸ پاس در جایگاه نخست ایستاده است. سین جین هو از اولسان هیوندای با ۵۰۲ پاس و جاناتان ویرا از بیجینگ چین با ۵۹۴ پاس به ترتیب دوم و سوم هستند. حسین کنعانی زادگان دیگر مدافع پرسپولیس با ۴۴۰ پاس در رتبه هفتم قرار دارد. احمد نوراللهی با ۴۳۰ پاس و بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس هم با ۴۲۳ پاس به ترتیب در رده‌های نهم و دهم قرار دارند.

 • سانتر

در بخش بیشترین سانتر، بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس با ۳۷ سانتر و سعید آقایی با ۳۴ سانتر به ترتیب در جایگاه چهارم و هفتم قرار دارند.
یون بیت گارام ازاولسان هیوندای با ۵۰ سانتر در این بخش صدرنشین است و پس از او جلال الدین ماشاریپوف از پاختاکور با ۴۸ سانتر و اسکار از شانگ‌های اس آی پی جی چین با ۳۸ سانتر در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

 • نجات دروازه (سیو)

در این بخش "برد جونز" از النصر عربستان وجو سو هوک از اولسان هیوندای کره جنوبی با ۲۵ و لی شوایی از شانگ‌های شنهوای چین با ۲۲ نجات به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند. در بخش بیشترین سیو یا نجات دروازه، پیام نیازمند از ایران با ۱۹ مورد در جایگاه هفتم قرار دارد.

 • بسته نگه داشتن دروازه (کلین شیت)

در بخش بیشترین کلین شیت، حامد لک از پرسپولیس با بسته نگه داشتن دروازه خود در ۵ بازی صدرنشین است.

برد جونز از النصر با ۴ و ماجد ناصر از شباب الاهلی امارات هم با ۳ کلین شیت در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

 • دریافت گل

در بخش بیشترین گل خورده، پیام نیازمند با دریافت ۸ گل در رتبه هشتم قرار دارد.

خالد عیسی از العین و لی شوایی از شانگ‌های شنهوای چین با ۱۳ گل خورده اول و دوم هستند، پس از آن‌ها عادل الحسانی سنگربان شارجه با ۱۱ گل خورده سوم است.

 • دفع توپ

در بخش بیشترین دفع توپ شجاع خلیل زاده از پرسپولیس با ۳۲ دفع توپ در رتبه سوم قرار دارد. در این بخش مایکون از النصر با ۳۴ و الکس ویکینسون از سیدنی با ۳۳ دفع توپ اول و دوم هستند.

 • کارت زرد

در این بخش آرش رضاوند و میلیچ ۲ بازیکن استقلال به ترتیب با دریافت ۳و ۲ کارت زرد سوم و نهم هستند.

بیل از چیانگرای با ۴ و محمد الشاکر بازیکن العین هم با ۳ کارت زرد در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند.

در این بخش پرسپولیس با ۱۲ گل زده در جایگاه هفتم قرار دارد.

اولسان هیوندای با ۲۱ گل، بیشترین گل را در این مسابقات زده است، یوکوهاما با ۱۵ و السد نیز با ۱۴ گل زده در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

 • بیشترین گل خورده

العین و شانگ‌های شنهوا با ۱۳ گل خورده بیشترین گل‌ها را دریافت کرده اند و پس از آن‌ها ملبورن ویکتوری و شانگ‌های اس آی پی جی با ۱۲ گل خورده در رتبه‌های بعدی جای گرفته اند.

 • میزان تبدیل موقعیت به گل

در این بخش تیم‌های استقلال و پرسپولیس با تبدیل ۱۶ درصد از موقعیت‌ها به گل در رتبه‌های ششم و هشتم قرار گرفته اند.

شارجه با ۲۴، شانگ‌های شنهوا و اولسان هیوندای نیز با ۲۱ درصد تبدیل موقعیت به گل در رتبه‌های اول تا سوم جای دارند.

 • شوت

در بخش بیشترین شوت پرسپولیس با ۱۰۳ شوت در جایگاه پنجم قرار دارد.

در این بخش اولسان هیوندای با ۱۴۵، النصر با ۱۱۵ و بجینگ با ۱۱۰ شوت در رده‌های اول و سوم هستند.

 • بیشترین کلین شیت

پرسپولیس با ۵ کلین شیت در جایگاه نخست قرار دارد. النصر با ۴ و التعاون با ۳ کلین شیت در رتبه‌های دوم و سوم هستند.

 • بیشترین خطا

پرسپولیس با ۱۵۸ خطا خشن‌ترین تیم بازی‌ها بوده است. اولسان هیوندای با ۱۳۸ و النصر با ۱۳۶ خطا در رتبه‌های دوم و سوم خشن‌ترین تیم‌ها قرار دارند.

 • دقت پاس

پرسپولیس با ۸۴ درصد دقت پاس در جایگاه پنجم جای گرفته است.

در این بخش بیجینگ چین و یوکوهاما با ۸۷ درصد و اولسان هیوندای با ۸۵ درصد دقت پاس در رتبه‌های اول تا سوم هستند.

 • کارت قرمز

جونبوک موتورز هیوندای با ۳ و پرسپولیس با ۲ اخراجی بیشترین کارت قرمز را در این تورنمنت دریافت کرده اند.

کد خبر 572657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار