معاون درمان ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی تعداد بستری‌شدگان در شهر تهران گفت: با این حال، شهر تهران همچنان در حالت شکننده قرار دارد و هنوز نمی‌توان به صورت قطعی گفت که از حالت حاد خارج شده‌ایم.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران در برنامه «تهران کلینیک» رادیو تهران با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی آمار بستری بیماران کرونایی در شهر تهران گفت: کاهش آمار بستری ها باعث شده که بیمارستان ها دوباره یک نفس بکشند ولی باید گفت شهر تهران هنوز در حالت شکننده قرار دارد و نمی‌توان به صورت قطعی گفت که از شرایط حاد کرونایی خارج شده‌ایم.

وی افزود: در همه بیمارستان‌های تهران تخت خالی موجود است و ما پذیرای تمامی بیماران هستیم. هموطنان توجه کنند این بیماری در ۵ روز دوم ابتلا امکان تشدید دارد. بنابراین معاینه پزشکی بیماران لازم است.

توکلی با تاکید بر افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، افزایش کیت‌های تست کرونا و اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: تمامی عوامل دست به دست هم داده اند تا به مرحله کاهش تعداد بستری ها رسیده ایم. ضمن اینکه محدودیت های کرونایی یکباره کنترل نمی شود بلکه به صورت مرحله ای اتفاق می‌افتد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای تهران تاکید کرد: اگر پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت نشود، شاهد بروز موج جدیدی از بیماری کرونا در زمستان خواهیم بود.

این مسئول در بخش دیگری از صحبتش با اشاره به اینکه از بیماران کرونایی در بیمارستان های دولتی فقط فرانشیز بیمه پایه اخذ می شود، گفت: فقط فرانشیز ۸ تا ۱۰ درصدی از بیماران دریافت می شود و بقیه خدمات را بیمه تقبل کرده است ضمن اینکه برای هموطنانی که مشکل مالی دارند حتی مبلغ فرانشیز هم دریافت نمی شود و مشکلات این افراد توسط مددکاری حل میگردد.

وی تاکید کرد: داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپایی و اینترفرون بتا در بخش بستری تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

کد خبر 572646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار