رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و مدیریت کرونا گفت: با وجود افزایش تماس‌ها به دلیل بیماری کرونا، هنوز مزاحمت‌های تلفنی اورژانس هم وجود دارد.

اورژانس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پیرحسین کولیوند رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و مدیریت کرونا اظهار کرد: با داشتن لوکیشن در هنگام تماس با اورژانس این مزاحمت‌ها راحت‌تر رصد و شناسایی و به مراکز قضایی معرفی می‌شوند.

کولیوند که در یک نشست خبری صحبت کرد، در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی هم توضیح داد: قرارگاه پشتیبانی در قالب بیماریابی، جداسازی و ارتقای آگاهی مردم در راستای کاهش تلفات کرونا اجرا می شود. این طرح با همت وزارت بهداشت، بسیج و هلال احمر در حال اجرا است.

او افزود: بیماران مبتلا به کرونا که امکان قرنطینه و جداسازی آنها در منزل وجود ندارد، به مراکز اقامتی انتقال می‌یباند و ۱۴ روز در این مراکز مستقر می‎‌شوند. تمام دستگاه ها همه ظرفیت های خود را برای اجرای این طرح به کار گرفته‌اند و خیلی از هتل ها و مهمانسراها برای استقرار مبتلایان در اختیار ما قرار داده شده‌اند.

کولیوند بیان کرد: در مرحله اول از هتل ها و مهمانسراها استفاده می شود و الویت ما استفاده از ظرفیت هتل‌ها و خوابگاه‌ها است و در صورت نیاز ما از ظرفیت سالن‌های ورزشی، شبستان‌ها و زائرسراها هم استفاده می‌کنیم. الان سازمان اوقاف هم زائرسرهای خود را در اختیار ما قرار داده است و نیروهای مسلح هم تمام‌قد در این طرح به ما کمک می‌کند.

مدیر قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی ادامه داد: در مراکز مراقبتی سلامت علاوه بر اسکان، خدمات سلامت داده و کنترل بیماری توسط پزشک انجام می شود و اگر در حین اسکان بیماران دچار مسئله خاصی شوند توسط اورژانس به بیمارستان منتقل خواهند شد.

کولیوند گفت: تمام مراکز بهداشتی درمانی و حتی درمانگاه های مساجد نیز خدمات بهداشتی و درمانی به مردم و بیماران ارائه می دهند. هزینه های این طرح در شهرها متفاوت است و شرایط جمعیتی در هر استان با مناطق دیگر فرق می کند اما به طور کلی مردم هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند.

به گفته رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و مدیریت کرونا، در اجرای طرح شهید سلیمانی ایرانی و اتباع خارجی نمی‌شناسیم و تمام افرادی که در داخل کشور زندگی می‌کنند، مشمول این طرح خواهند شد.

کولیوند در ادامه از ابتلای ۴ هزار نیروی اورژانس به کرونا خبر داد و گفت: یکی از معضلات ما بحث کمبود نیرو است. ۸ نفر از پرسنل‌مان شهید راه سلامت و بیش از ۴ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند. درحال‌حاضر همکاران ما بیش از ۱۰ ماه است که مرخصی نرفته اند.

کد خبر 571500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار