اسپیس ایکس یک کپسول باری حامل ۲۹۰۰ کیلوگرم بار از جمله میلیاردها میکروب را به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد.

كپسول باري شركت اسپيس ايكس

به گزارش همشهری آنلاین، مهر به نقل از ایونینگ استاندارد، شرکت اسپیس ایکس روز یکشنبه ۱۶ آذر یک کپسول باری را به ایستگاه فضایی بین‌المللی برد.

این کپسول دراگون همراه یک موشک فالکون ۹ از مقر فضایی کندی به فضا پرتاب شد و طبق پیش بینی‌ها یک روز بعد به ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رسد و همراه کپسولی که ماه گذشته فضانوردان را حمل کرد، در آنجا می‌ماند.

قسمت اول این موشک که برای چهارمین بار به فضا ارسال شده بود، چند دقیقه پس از پرتاب روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس در اقیانوس آرام فرود آمد.

اسپیس‌ایکس ۶۰ ماهواره اینترنتی دیگر را به فضا فرستاد

این محموله ۲۹۰۰ کیلوگرمی شامل میلیاردها میکروب و نمونه‌هایی از سیارک برای آزمایش استخراج زیستی، یک دستگاه پزشکی جدید برای آزمایش خون سریع فضانوردان در فضا و یک اتاقک ساخته شده توسط شرکت خصوصی است تا آزمایش‌هایی به بزرگی یخچال را به خارج از ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل کند.

در کنار آنها ۴۰ موش نیز برای انجام آزمایش‌هایی روی استخوان و چشم به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شده‌اند.

تمام این محموله‌ها هدیه‌های سال نو برای کیت روبینز، فضانورد مستقر در این آزمایشگاه فضایی به حساب می‌آید. او چند سال قبل نخستین عملیات توالی دی ان ای در فضا را انجام داد.

این کپسول حدود یک ماه در ایستگاه فضایی باقی می‌ماند و سپس همراه آزمایش‌های قدیمی به سمت زمین حرکت می‌کند تا در اقیانوس آتلانتیک فرود بیاید.

کد خبر 570831
منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار