رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش از آخرین تصمیمات وزارت آموزش و پرورش در مورد نحوه برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم خبر داد.

امتحان نهایی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از پانا، خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه‌های نهم و دوازدهم امسال به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: امتحانات سایر پایه‌های تحصیلی در نوبت اول و دوم با توجه به شرایط کرونایی منطقه و تشخیص آموزش و پرورش استان و منطقه می‌تواند به صورت حضوری یا به صورت مجازی در شبکه شاد یا سامانه آزمون یار برگزار شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش ادامه داد: دانش‌آموزان پایه‌های دوازده جا مانده از امتحانات نهایی خرداد و شهریور امسال می‌توانند دوباره در امتحانی که در دی امسال و به صورت حضوری برگزار می‌شود شرکت کنند.

ساکی گفت: تعداد این دانش‌آموزان جا مانده ۷۶ هزار نفر است که امتحانات آنها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از ۱۵ دی و به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی افزود: زمان برگزاری این امتحانات ممکن است براساس تصمیم جدید ستاد ملی مقابله با کرونا تغییر کند که در صورت تغییر زمان امتحان به اطلاع دانش‌آموزان خواهد رسید. در صورتی که دانش‌آموزان پایه دوازدهمی در امتحان جبرانی دی‌ماه شرکت نکنند برای ادامه تحصیل باید به مدارس بزرگسالان مراجعه کنند.
 

کد خبر 570570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار