یک متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به خطرات حمام رفتن برای بیماران کرونایی گفت: این بیماران باید تا حد امکان از رفتن به حمام خودداری کنند.

استحمام

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا جانبخش متخصص بیماری‌های عفونی با بیان این‌که بیماران کرونایی به چند دسته تقسیم می‌شوند، گفت: متناسب با وضعیت هر دسته شرایط حمام رفتن بیماران متفاوت است، اما در مجموع حمام رفتن برای این بیماران توصیه نمی‌شود و برای بیماران با حال نامساعد و متوسط ممنوع است.

جانبخش افزود: بیمارانی که بستری بوده یا اکسیژن‌تراپی می‌شوند به هیچ عنوان نباید استحمام کنند و بهتر است برای نظافت این بیماران از دستمال مرطوب استفاده شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص خطرات حمام رفتن برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا توضیح داد: در حمام و زیر دوش سطح اکسیژن خون پایین می‌آید و بیماران کرونا به ویژه بیماران بدخیم به خودی خود با کمبود اکسیژن مواجه هستند و در همین راستا حمام رفتن می‌تواند این کمبود اکسیژن راتشدید می‌کند و حال این بیماران وخیم‌تر شود.

وی گفت: بیمارانی هم که در منزل بستری هستند اما حال نامساعد دارند به هیچ عنوان نباید حمام بروند.

این متخصص بیماری‌های عفونی افزود: دسته‌ای از بیماران که حال مساعد داشته و علائم جزئی دارند هم ترجیحا نباید حمام بروند، اما در صورتی که اصرار بر انجام این کار دارند باید حتما از بالا بودن سطح اکسیژن خون خود بالای ۹۳ درصد اطمینان حاصل کنند.

وی ادامه داد: همچنین این بیماران باید زمانی استحمام کنند که فرد دیگری در منزل حضور داشته باشد تا در صورتی که مشکلی پیش آمد یا حالشان وخیم شد، رسیدگی کند.

جانبخش در خصوص ضدعفونی کردن حمام بعد از استحمام بیماران مبتلا به کرونا گفت: شست‌وشوی محیط حمام با محلول آب و صابون کافی است و اگر پنجره در حمام وجود داشته باشد باید آن را باز بگذارند تا تهویه هوای داخل حمام انجام شود و هنگام شست‌وشوی حمام افراد باید از ماسک استفاده کنند.

کد خبر 569018

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار