املاک منطقه ۱۲ که در محدوده مرکزی و بافت قدیمی تهران قرار دارند کم مشتری هستند و بررسی‌ها نشان می‌دهد در چند ماه گذشته این منطقه کمترین میزان رشد قیمت را داشته است.

مسكن هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، منطقه ۱۲ در لیست ۵ محله کم معامله تهران قرار دارد. ماه گذشته (مهرماه) تنها ۲۰۱ معامله مسکن در این منطقه ثبت شده است، این درحالی است که میانگین قیمتی املاک فروش رفته در این منطقه در مهرماه امسال ۱۴ میلیون و ۵۰۸ هزار تومان بوده که نسبت به متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در تهران که ۲۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان در این ماه بوده، قیمت پایینی است و از مناطق ارزان تهران محسوب می شود.

  • تفاوت قیمت در محله کم معامله پایتخت

 همچنین این منطقه کمترین میزان رشد قیمت  (۳ درصد) را در مهرماه  تجربه کرده است. هرچند تفاوت قیمت در محلات این منطقه بسیار قابل توجه است و می توان آپارتمان هایی در این منطقه پیدا کرد که در آبان ماه متری ۶ میلیون تومان معامله شده اند.

واسطه گران ملکی درباره ویژگی های برخی از محلات این منطقه می گویند؛ تغییر قیمت در محله های با آسیب اجتماعی بالا می تواند ضربه گیر رشد متوسط قیمت مسکن در هر محله ای باشد زیرا در این محله تمایل به خرید ملک است و اکثر خرید و فروش ها بین افراد ساکن همان محدوده است. این ویژگی سبب می شود میانگین قیمت برخی مناطق فاصله زیادی از متوسط رشد قیمت در تهران داشته باشد.

 در چند ماه گذشته بیشترین فراوانی معاملات انجام شده در دامنه قیمتی ۱۶ تا ۱۸ میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا بوده و منطقه ۱۲ بیشتر معاملاتش در همین دامنه قیمتی قرار می گیرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران در سه هفته نخست آبان ماه تنها ۱۱۰ معامله قطعی در این منطقه به ثبت رسیده است. یکی از دلایل تعداد پایین خرید و فروش مسکن در این منطقه  را می توان، تعداد پایین فایل مسکونی در منطقه ۱۲ دانست.

  • خرید خانه در منطقه ۱۲ تهران سخت است چون...

خرید خانه در منطقه ۱۲ با توجه به قدیمی بودن و کلنگی بودن اکثر موارد فروشی سخت به نظر می رسد اما با کمی تحقیق و جستجو میتوان خانه مناسب را پیدا کرد.

 دروازه شمیران، ایران، بهارستان، فردوسی، آبشار، امام ‌زاده یحیی، پامنار، سنگلج، قیام، کوثر، هرندی (مولوی) و تختی (مختاری) در این منطقه قرار دارند.

همچنین مقایسه فایل های پیشنهادی فروش آپارتمان در سایت های املاک در این منطقه با قیمت های فروش رفته قطعی تفاوت معنا داری دارد. املاک پیشنهادی از متری ۱۱ میلیون تومان شروع می شود و تا متری ۳۲ میلیون تومان نیز به چشم می‌خورد اما قیمت های معامله شده از متری۶ میلیون تومان تا متری ۲۵ میلیون تومان است.

به طور مثال آپارتمانی ۹۰متری در خیابان ۱۷ شهریور جنوبی که ۱۷ سال قدمت دارد متری ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

 در میدان شهدا نیز آپارتمانی ۷۷ متری که ۱۱ سال از عمر بنای آن می گذرد متری ۲۸ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. در محله هدایت هم آپارتمانی با عمر بنای ۱۵ سال، متری ۳۲ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

کد خبر 566428

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار