سخنگوی وزارت بهداشت گفت: انتظار ما همراهی اصناف و مردم با اجرای محدودیت‌های جدید است تا بتوانیم این محدودیت‌ها را به خوبی اجرایی کنیم و در نهایت بخشی از احتمال خطر انتشار ویروس کرونا در جامعه به واسطه حضور مردم در مراکز خرید کاهش پیدا کند.

تعطيلي

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره روند نظارت بر اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی یعنی تعطیلی مشاغل غیرضروری از ساعت ۱۸ به بعد هر روز گفت: نظارت بر اعمال محدودیت‌ها در تهران برعهده فرمانداری است. در تهران گروه‌هایی شامل نیروی انتظامی، نماینده فرماندار، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت و نماینده تعزیرات برای نظارت بر اعمال محدودیت‌ها از ساعت ۱۸ تشکیل شده است.

وی افزود: در مجموع به نظر می‌رسد که میزان همکاری مردم و اصناف با این طرح مناسب است. البته در حال حاضر سه روز از اجرای این طرح گذشته و ممکن است برخی از آن آگاهی کافی نداشته باشند. با این حال، نظارت بر اجرای طرح برعهده فرمانداری‌ها و استانداری‌هاست.

لاری ادامه داد: انتظار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز همراهی اصناف و مردم با اجرای این طرح است تا بتوانیم این محدودیت‌ها را به خوبی اجرایی کنیم تا در نهایت بخشی از احتمال خطر انتشار ویروس کرونا در جامعه به واسطه حضور مردم در مراکز خرید کاهش پیدا کند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در زمینه سایر محدودیت‌ها نیز باید ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری کند و در صورت تصویب در این ستاد، از طرف سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام خواهد شد.

به گفته‌ وی، هر نوع محدودیت نیازمند همکاری و همراهی جامعه است و در نهایت این محدودیت‌ها برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام می‌شود.

لاری افزود: در حال حاضر بیماری کووید۱۹ هیچ داروی قطعی یا واکسن موثر و تاییدشده‌ای ندارد و تنها راه مقابله با آن، همچنان رعایت فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک و عدم حضور در محل‌های تجمع است.
 

کد خبر 564644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار