فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد: متاسفانه برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از ۶۰۰۰ نفر پایین‌تر نیامده، و بیش از ۷۰۰ نفر نیز با حال عمومی وخیم در بخش های مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

عليرضا زالي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی ضمن تشریح وضعیت تهران به لحاظ شیوع کرونا اظهار کرد: امروز بالغ بر ۱۰ هزار و ۷۰۰ بیمار بصورت سرپایی با تشخیص کرونا یا شبه کرونا به بخش های بهداشتی و درمانی مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: مجموعا تعداد افرادی که در بیمارستان‌های استان تهران در طول ۲۴ ساعتی که گذشت بستری شدند به بیش از ۸۹۰ نفر رسید.

وی از بستری شدن ۱۸۸ بیمار مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه تهران طی روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های تابعه استان بالغ بر ۶۱۲۵ نفر گزارش شده است.

زالی اظهار داشت: متاسفانه برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از ۶۰۰۰ نفر پایین تر نیامده است. همچنین از تعداد بیمار کرونایی بستری حدود ۷۰۰ نفر با حال عمومی وخیم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی ضمن اظهار تاسف از شیوع گسترده کرونا در تهران تاکید کرد: از ابتدای مهرماه تا به امروز برای ۹ بار رکورد مرگ و میر و رکورد موارد جدید ابتلا به کرونا در تهران شکسته شد.

به گفته وی، آخرین وضعیت منحنی ابتلا و بستری موارد جدید و بستری گواه این موضوع است که در پیک سوم کرونا متاسفانه هیچ کاهشی را نداشته و وضعیت آمار سیرفزاینده را می‌پیماید.

وی با اشاره به فعالیت بیمارستان‌های تهران به عنوان مهمترین مراکز ارجاعی کشور گفت: بالغ بر ۴۰ درصد بیماران بدحال کرونایی کشور در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستانهای تهران بستری هستند و کماکان بالاترین سهم بیماران با حال عمومی وخیم و نیازمند مراقبت ویژه مربوط به بیمارستان‌های تهران است.

زالی با تاکید بر این که کادر درمان حداکثر تلاش خود را برای ارائه خدمات باکیفیت به بیماران مبتلا به کرونا بکار بسته اند یادآور شد: ۱۰۸ بیمارستان تهران خدمات درمان و پذیرش مبتلایان به کووید ۱۹ را انجام می‌دهند و این درحالیست که در آینده  احتمال اضافه شدن تخت‌های جدید بیمارستانی  وجود دارد.

وی ایجاد خستگی و فرسودگی نیروی انسانی و کادر درمان و بهداشت را نگران کننده دانست و هشدار داد: اگر امواج جدید کرونا از ظرفیت‌های اشباعی بالاتر رود حتما این موضوع تبدیل به یک چالش جدی خواهد شد.

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره اعمال محدودیت‌ها با هدف قطع زنجیره بیماری کووید ۱۹ نیز توضیح داد: استفاده ازظرفیت ۵۰ درصدی کارکنان ادارت فقط می‌تواند بخشی از ترددها را کاهش دهد و لازم  است محدودیت‌های بیشتری برای پیشگیری از شیوع گسترده تر ویروس اعمال شود ضمن این که نتیجه مداخلات روزهای گذشته در هفته‌های پیش رو مشخص خواهد شد.

زالی گفت: در ساعات پیک شلوغی آمارهای میدانی خبر از کاهش ۱۰ تا ۱۳ درصدی ترافیک و تردد، پس از اعمال محدودیت ها در سطح شهر دارد.

وی ضروت اعمال استفاده از پتانسیل دورکاری و شیفت بندی(۵۰ درصدی) کارکنان بخش‌های دولتی و خصوصی را از سوی مسئولان بخش‌های اجرایی و استانی را  مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: بندهای ابلاغی این بخش نامه باید بی‌کم و کاست اجرا شود.

وی با اشاره به این که شماره  ۸۹۵۱۱ به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات مربوط به کرونا است ادامه داد:  بالغ بر ۱۱۰۰ شکایات از دیروز تا امروز توسط کارکنان بخش‌های مختلف مبنی بر بی توجهی برخی دستگاهها به بخشنامه‌های ابلاغی اعمال محدودیت‌های کاری کارمندان  در این سامانه به ثبت رسیده، که باید مراتب از طریق ستاد مقابله با کرونا به استانداری و بازرسی کل کشور برای بررسی  اعلام شود.

کد خبر 560940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 3
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • حسینی IR ۰۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
    0 0
    باسلام وخسته نباشید بکادر درمان بیمارستانها.اول اینکه تعدادزیادی کارگرفصلی موقع برداشت پسته دررفسنجان ازشهرهای مختلف اومدن شهروروستاها را آلوده کردن ورفتندکه مسولینمحترم شهررفسنجان دراین موردکوتاهی کردند میتوانستند اول ورودیهای شهر رفسنجانباهمکاری.بهداشت ودستگاهای نظارتی به تست بدنی کارگرانیکه برای انجام کارواردمیشوند پرداخته که این مشکل بزرگ توشهروروستاهای رفسنجان ماایجادنشود .ویروس پخش نشود.دوما مدارس.چند ماه دیرترباز میشدک مردم بیچاره به این بیماری مهلک دچارنشوند بهرحال اتفاقی افتاده .ومیشه هم اکنون شهرهاروقرنطینه کرد مثل بعضی کشورها .یادمان باشه که ماه اول چقدر شهرهاراضدعفونی میکردن ومقررات رعایت میشد بعضا مشاغل ومغازهها روکنترل میکردند خب حالا هم میشه ازمرگ عزیزان مردم جلوگیری کرد ومقررات سختگیرانه ای وضع کرد .شهرراقرنطینه کرد مردم مامردم فهیم وباشعوری هستند که درزمان جنگ تحمیلی باکمک هم ازخاک وناموس ومملکت جانانه دفاع کردند جریمه کردن مردم فایده ای ندارد تواین موقعیت کرونا. تورم وبیکاری گرونی که مردم پول نون خوردن خودشونوبه بدبختی درمیارندجریمه کردن بیفایده است. باتشکر .

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار