رئیس پلیس فتا کرمانشاه از دستگیری اعضای باند «اسکیمری» که در پوشش میوه‌فروش دوره‌گرد در نقاط مختلف استان از خریداران کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد.

بازداشت و دستگيري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ علی کسانی اظهار کرد: اخیرا یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا، عنوان کرد در حالی که کارت بانکی‌اش نزد خودش بوده مبلغی به مقدار بیش از ۵۵۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش برداشت شده است.

وی افزود: پس از دریافت این گزارش و همچنین تشکیل چند فقره پرونده مشابه با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب با روش مشابه، تحقیقات اولیه در خصوص چگونگی برداشت از حساب‌ها به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت. تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که برداشت غیر مجاز از حساب‌ها به روش اسکیمر صورت گرفته و فرد کلاهبردار با مبالغ برداشت شده اقدام به خرید در فروشگاه‌های استان‌های دیگر کرده است.  

رئیس پلیس فتا کرمانشاه افزود: اسکیمر دستگاهی است که از طریق آن مجرم اقدام به کپی‌برداری از کارت بانکی و سپس ایجاد یک کارت مشابه می‌کند، باید توجه داشت این دستگاه رمز کارت را کپی نکرده و رمز توسط خود قربانی در اختیار مجرمان قرار می‌گیرد. پس از اقدامات گسترده سایبری و بررسی‌های تخصصی افسران این پلیس در کمتر از چند روز محل فعالیت مجرمان که ۴ نفر بودند شناسایی و مشخص شد آنها در نقاط مختلف شهر و در پوشش فروش میوه کارت‌های عابربانک قربانیان را کپی کرده‌اند.

سرهنگ کسانی تصریح کرد: با هماهنگی مرجع قضایی و در عملیاتی غافلگیرانه اعضای این باند دستگیر و تعدادی دستگاه مینی اسکیمر، گوشی تلفن همراه و اطلاعات ۶۰  کارت بانکی متعلق به اشخاص مختلف کشف شد.

کد خبر 559687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار