پس از پایان سومین و آخرین دور از مناظره دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه و با توجه به آنکه تنها ۱۲ روز زمان تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا زمان باقی است، نتایج تازه ترین نظرسنجی در سطح ملی آمریکا به عمل آمده، برای سومین بار پیاپی از پیشتازی حداقل ۱۰ درصدی جوبایدن از دونالد ترامپ حکایت دارد.

بایدن ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، تارنمای خبری «هیل» (TheHill) با انتشار این خبر  افزود: درحالی که تنها ۱۲ روز تا موعد انتخابات آمریکا زمان باقی است، نظر سنجی دانشگاه «کوینیپیاک» (Quinnipiac University) نشان می دهد که اکثریت آمریکایی ها از بایدن نامزد حزب دموکرات حمایت می کنند.

بنابر نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک، بایدن با ۵۱ درصد آرا در برابر ۴۱ درصد آرا ترامپ، با اختلاف ۱۰ درصد آرای رای دهندگان آمریکایی پیشتاز است.

دانشگاه کوینیپیاک درباره نتایج تازه ترین نظرسنجی خود می نویسد: بایدن برای سومین بار پیاپی اختلاف ۱۰ درصدی خود با رقیب جمهوریخواه خود ترامپ را حفظ کرده است، بایدن در نظرسنجی هایی که در دوم و ۲۳ ماه سپتامبر (۱۲ شهریور و دوم مهرماه ۱۳۹۹) به عمل آمده بود در هر دوی آنها با ۵۲ درصد نسبت به ۴۲ درصد ترامپ، پیشتاز بود.

از دیگر نتایج جالب و مهم این نظرسنجی، میزان رغبت و انگیزه رای دهندگان آمریکایی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا نسبت به انتخابات ۲۰۱۶ است که این رغبت نسبت به چهار سال گذشته ۱۵ درصد افزایش نشان می دهد.

بنابر داده های دانشگاه کوینیپیاک میزان انگیزه رای دهندگان آمریکایی برای حضور در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ۶۸درصد است در حالی که این میزان انگیزه در انتخابات ۲۰۱۶ حدود ۵۳ درصد بود.

بایدن درحالی در نظرسنجی این دانشگاه برای سومین بار پیاپی با اختلاف ۱۰ درصد از ترامپ پیشتاز است که در آخرین مناظره شامگاه دوم آبان ماه بنابر نظرسنجی شبکه خبری سی ان ان با ۵۳ درصد آرا در برابر ۳۹ درصد آرا، برنده این مناظره شناخته شد.

نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک از یکهزار و ۴۲۶ رای دهنده آمریکایی در فاصله زمانی ۱۶ تا ۱۹ اکتبر و با خطای مثبت و منفی ۲.۶ دهم درصد به عمل آمده است.

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰  آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در ۳  نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود، تحلیلگران و ناظران داخلی آمریکا این دوره از انتخابات را یکی از متفاوت ترین دوره های انتخاباتی در تاریخ این کشور می دانند.

کد خبر 559526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار