سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران در سه استان شمالی از فردا سه‌شنبه ۲۹ مهرماه هشدار داد.

باران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران همراه با کاهش دما و وزش باد از بعد از ظهر فردا تا اواخر وقت چهارشنبه برای استان‌های گیلان، مازندران و اردبیل پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی بالا آمدن آب رودخانه‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، لغزندگی سطح جاده‌ها، کاهش دید، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال آسیب رسیدن به داربست‌ها و سازه‌های سست بنیان دور از انتظار نیست. بنابر این سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اندیشیدن تمهیدات لازم در بخش‌های مختلف کشاورزی اعم از گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، باغات مرکبات، کیوی، اتخاذ تمهیدات لازم برای فعالیت‌های کوهنوردی، کنترل و بازگشایی آبراه‌ها توصیه می‌کند.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

کد خبر 558539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار