معاون کل وزارت بهداشت درباره تمدید محدودیت‌های کرونایی در مناطق و شهرهای دارای شیوع بالا گفت: تا زمان کنترل کامل بیماری و بسته به آمارهایی که طی چند روز آینده خواهیم داشت، درخواست تمدید و تشدید برخی از محدودیت‌ها را داریم.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت دکتر محمد زارع جوشقانی، رییس بیمارستان لبافی‌نژاد تهران که دیروز ۲۷ مهر بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت، در جمع خبرنگاران گفت: در همه کشورهای دارای شیوع بالای کرونا، درصد ابتلا و فوتی کادر درمان، پزشکان و پرستان میزان قابل توجهی بوده است. میزان ابتلا و فوتی در بین جامعه پزشکی ما که فداکارانه و  ایثارگرانه خدمت‌رسانی می‌کنند، همین گونه است ولی در مقایسه با سایر کشورها عدد و رقم مشخص ندارم.

وی با اشاره به درخواست شورای شهر مبنی بر تعطیلی دو هفته‌ای تهران برای کنترل شیوع بیماری، اظهار کرد: این درخواست باید ابتدا در ستاد ملی کرونا مطرح شود تا در این رابطه تصمیم‌گیری شود ولی هنوز مطرح نشده است.

معاون وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به انتقادات در خصوص پروتکل‌های درمانی کرونا در کشور، اذعان داشت: همین جا خیلی واضح و شفاف اعلام می‌کنم که با توجه به اطلاعات علمی موجود در دنیا، هنوز هیچ داروی خاص و موثری برای این بیماری وجود ندارد.

وی ادامه داد: در همین راستا مطالعه اخیر سازمان بهداشت جهانی نیز نشان داد که داروی رمدسیویر و چند داروی دیگر که خیلی روی آن‌ها حساب می‌شد، چه در مرگ و میر و چه در طول مدت بیماری بی‌تأثیرند و به اعتقاد من افکار عمومی و رسانه‌ها به جای اینکه دنبال دارو بگردند، اجازه بدهند تا دانشمندان دارو را کشف کنند.

به گفته معاون کل وزارت بهداشت، همگی ما باید قسمت اعظم نیروی خود را بر روی اصلاح رفتارهای اجتماعی مردم و اجرای فاصله گذاری‌های  اجتماعی قرار دهیم.

حریرچی در بخش دیگری از صحبتش با بیان اینکه اعلام و انتشار خبر کشف و تولید دارو و واکسن کرونا خدمت نیست، اظهار کرد: با انتشار هر خبری درباره دارو واکسن کرونا که اکثرا هم بی اساس هستند، میزان رعایت فاصله‌گذاری های اجتماعی در سطح جامعه کمتر می‌شود.

معاون وزارت بهداشت با بیان اینکه در کوتاه مدت و فاصله چندماهه بعید است دارو و واکسن موثری برای دسترسی عموم جامعه بشری در دسترس باشد، عنوان کرد: درصد مرگ و میر کرونا با میزان ابتلای مردم ارتباط مستقیم دارد.

کد خبر 558498

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
    2 0
    آقا شما کارتون را بکنید. اینها که این اراجیف را اعلام می کنند مریضند بخدا.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار