فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران گفت: رئیس‌جمهوری پیشنهاد روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و مسئولان استانی مبنی بر اعمال برخی تصمیمات محلی در تناسب با ملاحظات بومی برای کنترل بیماری را مورد استقبال قرار داد و قرار شد در مواردی که نیاز به مداخلات استانی دارد و جنبه ملی ندارد با نامه‌نگاری با وزاری کشور و بهداشت، امکان تحقق آن در اسرع وقت فراهم شود.

زالي

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران به دستور روحانی برای فراهم کردن امکانات مالی در زمینه افزایش تعداد تست‌های غربالگری بیماران در کشور در اسرع وقت اشاره کرد.

وی همچنین به جلسه وزیر بهداشت، برخی معاونین وزارتخانه، تعدادی از روسای دانشگاه های علوم پزشکی، بهورزان و روسای بیمارستان ها اشاره کرد و افزود: رئیس‌جمهوری تاکید کردند که ظرفیت حداقل ۴۰ هزار تست کرونا برای غربالگری بهتر بیماری کرونا در کشور فراهم شود.

زالی توضیح داد: افزایش تست‌ها به منظور تشخیص زودرس بیماران در خطر یا افراد ناقل، مورد حمایت جدی قرار گرفت و مقرر شد اعتبار ریالی و ارزی در این زمینه تامین شود که این موضوع از نکات خوب و راهگشا تلقی می‌شود و می‌تواند فرایند بیماریابی زودرس و ایزولاسیون بیماران را با تحول جدی روبه‌رو کند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفت: قرار شد وزارت بهداشت در اسرع وقت پیشنهادهای خود را در زمینه افرایش تست‌های غربالگری و افزایش راستی‌آزمایی بیماران نیازمند ایزولاسیون ارائه کند.

استقبال رئیس‌جمهوری از اعمال برخی تصمیمات محلی برای کنترل کرونا 

زالی گفت: رئیس‌جمهوری پیشنهاد روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و مسئولان استانی مبنی بر اعمال برخی تصمیمات محلی در تناسب با ملاحظات بومی برای کنترل بیماری را مورد استقبال قرار دادند و قرار شد در مواردی که نیاز به مداخلات استانی دارد و جنبه ملی ندارد با نامه‌نگاری با وزاری کشور و بهداشت، امکان تحقق آن تصمیم در اسرع وقت فراهم شود.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران ادامه داد: با این دستور رئیس‌جمهوری برخی از تصمیمات بومی به مسولان استانی واگذار شده است.

وی افزود: تصمیماتی که جنبه فرااستانی و ملی دارد در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث و تبادل نظر خواهد شد.

راهکارهای عملیاتی برای جرایم بازدارنده

زالی گفت: رئیس‌جمهوری پیشنهاد وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی را در زمینه اتخاد راهکارهای عملیاتی برای اعمال جرایم بازدارنده مورد استقبال قرار داد.

وی افزود: شرایط عملیاتی اعمال جرایم بازدارنده مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در ستاد ملی مجموعه راهکارهای بازدارنده اتخاذ شود تا این کار به سرانجام بهتری برسد.

زالی تاکید کرد: جلسه صمیمی با حضور روسای منتخب دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به خصوص استان‌هایی که بیشترین درگیری را با بیماری کرونا دارند همراه با تعدادی نمایندگان بهورزان و روسای بیمارستان‌های کشور با رئیس‌جمهوری برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه موضوعات ضروری برای مقابله مناسب‌تر با کرونا به سمع آقای دکتر روحانی رسید و تصمیمات بسیار مناسبی در این زمینه اخذ شد.

زالی گفت: نظر آقای روحانی بر هم‌اندیشی و استفاده از ظرفیت روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ایجاد روش مناسب در تقابل با بیماری کرونا تاکید کردند.

وی ادامه داد: سوال اصلی ایشان این بود که ما چگونه می‌توانیم تعداد مبتلایان، بستری‌ها و در نهایت مرگ‌ومیر را براساس اصول علمی کاهش دهیم و روش‌های جدید و خلاقانه علمی که می‌توانند به‌عنوان راه‌حل‌های نوین برای کنترل پیک‌های جدید را مورد توجه قرار دهیم برپایه اصول علمی ارائه شود.

زالی گفت: روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی نقطه نظرات کارشناسی خود را در این زمینه ابراز داشتند.

وی به موضوعات مطرح‌شده در این جلسه اشاره کرد و افزود: تامین اعتبارات دانشگاه‌های علوم پزشکی از جمله موضوعاتی که در اولویت‌بندی کاری قرار گرفت. با توجه به کاهش درآمدهای اختصاصی این مجموعه‌ها، موضوع جبران اعتبارات دانشگاه‌های علوم پزشکی در اولویت کاری قرار گرفت.

تهیه بسته‌های تشویقی جدید براساس پیشنهاد وزارت بهداشت، ایجاد فرایندهای مناسب برای استخدام نیروهای انسانی در حوزه بهداشت و درمان و ایجاد انگیزه‌های تشویقی رفاه، معیشتی و تشکیلاتی برای نیروهای درگیر در خط مقدم با کرونا از دیگر موضوعاتی بود که روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح کردند. 

وی این جلسه صمیمی تبادل نظر را بسیار جلسه مثبتی ارزیابی کرد و گفت: این جلسه از صمیمیت بسیار بالایی برخوردار بود و رئیس‌جمهوری هم وقت بسیار مکفی را برای شنیدن نظرات حاضران این جلسه در نطر گرفتند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران جلسه امروز را به فال نیک گرفت و افزود: این جلسه نقطه عطف جدیدی در زمینه مقابله با بیماری کروناست.

کد خبر 558710

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • وطن IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
    10 0
    متأسفانه رياست جمهوري جز بيانيه و تبريك يا تسليت به سران كشورها و يا خبرهاي خوش بدتر از خبرهاي بد چيزي از سياست نياموخته است و به زبان ساده مي توان گفت كلاً در باغ نيست .