فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اهمیت نیروی انسانی برای مقابله با کرونا گفت: ما در حوزه درمان به تزریق نیروی انسانی جدید نیاز داریم.

علیرضا زالی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در جلسه‌ای که با حضور مدیران پرستاری بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: امروز سپاسگزاری و قدردانی از جامعه پرستاری گفتمان عمومی جامعه شده است و در هر کوی و برزنی بحث تکریم مدافعان سلامت و به طور ویژه جامعه پرستاری مطرح است.

وی با اشاره به ابتلای تعدادی از کادر درمان و همچنین به شهادت رسیدن برخی از پرستاران در جریان مبارزه با کرونا توضیح داد: این روزها سرمایه اجتماعی انباشته شده برای کادر درمان به ویژه گروه پرستاری بی‌نظیر است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به شروع پیک سوم کرونا گفت: به نظر می‌رسد این پیک خیلی هولناک‌تر، عظیم‌تر و با دامنه عمیق‌تر از پیک‌های قبلی باشد. 

زالی با بیان اینکه مدیران پرستاری بیمارستان‌ها به عنوان دیده‌وران خط مقدم نبرد با ویروس کرونا عمل می‌کنند، افزود: پیش‌بینی می‌شود با افزایش تعداد بیماران بدحال‌تری نسبت به هفته‌های گذشته روبه‌رو باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به فشار مضاعفی که در مواجهه با بیماران بدحال به پرستاران وارد می‌شود، ادامه داد: تقریبا می‌توان گفت وضعیت هیچ بیمار کرونایی در بیمارستان قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است بیماری که امروز با حال عمومی خوب و وضعیت تنفسی مطلوب به بیمارستان مراجعه کرده است، فردا سرنوشت متفاوتی پیدا کند.

وی با بیان اینکه رفتار این ویروس در تهران سینوسی است، گفت: تا پایان فصل سرما باید در انتظار پیک‌های کرونا باشیم، حتی اگر هفته آتی به آرامش برسیم باید بدانیم که این آرامش گذراست، همچنین بررسی‌ها نشان داده که فاصله بین پیک‌ها در حال کوتاه شدن است.

زالی افزود: اگر بین پیک اول و پیک دوم چند هفته فرصت ریکاوری وجود داشت، پیک دوم و سوم به یکدیگر وصل شد و ریکاوری صورت نگرفت.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه بزرگ‌ترین نقطه قوت برای مقابله با کرونا که شانس پیروزی در این نبرد را افزایش می‌دهد، نیروی انسانی است، بر اهمیت تامین اعتبارات مالی و همچنین جبران کمبود نیروی انسانی به ویژه در حوزه پرستاری تاکید کرد و گفت: ما در حوزه درمان نیاز به تزریق نیروی انسانی جدید داریم.

به گفته وی، خستگی مزمن نیروهای انسانی و همچنین مواجهه با لود کثیری از ویروس باعث افزایش احتمال ابتلای نیروهای پرستاری به کرونا می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه بر نقش مهم بهینه‌سازی اتاق‌های رست و همچنین نظارت بر کیفیت وسایل تجهیزات فردی در جلوگیری از انتقال ویروس به کادر پرستاری تاکید کرد.

زالی در ادامه با تاکید بر اهمیت سیاست‌گذاری در حوزه بهداشت، بر ضرورت افزایش ارتباط تنگاتنگ و ارگانیک مترون‌ها و دفتر پرستاری با حوزه بهداشتی اشاره کرد.

در بخش دیگری از این جلسه دکتر محمود خدادوست معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه نیز با اشاره به سختی‌ها و چالش‌های مبارزه با ویروس کرونا از تلاش‌های کادر درمان به ویژه پرستاران دانشگاه قدردانی کرد.

وی همچنین ضمن اشاره به شرایط کرونایی کشور در ماه‌های اخیر، نسبت به پیگیری مسائل صنفی پرستاران در روزهای سخت کرونایی تا حد امکان اعلام آمادگی کرد.

کد خبر 556558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار