آیا تا به حال احساس کرده‌اید که از مکالمه با یک شخص لذت نمی‌برید، یا برعکس، دیگران بی‌دلیل (البته از دید شما) می‌رنجند و تمایلی به گفت‌وگو ندارند؟ شاید ماجرا کمی پیچیده‌تر از تصورات شماست.

گفت‌وگو

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از انتخاب،‌ بسیاری از اوقات گفت‌وگو با افراد مختلف می‌تواند لذت‌بخش باشد، اما برخی اشتباهات ساده می‌تواند این گفت‌وگوها را به فرایندی مخرب تبدیل کند.

همیشه تایید می‌خواهید

اگر مکالمه به یک بحث تبدیل شد، قرار نیست همیشه حق با شما باشد. این یک اشتباه بزرگ و رایج است که برخی از افراد تصور می‌کنند همیشه حق با خودشان است و طرف مقابلشان مرتب باید تاییدشان کند. در بحث‌های مختلف هر فردی نظر خاص خود را دارد و قرار نیست همیشه حق با شما باشد.

تبدیل هر مکالمه به شایعه

اینکه هر صحبت خصوصی را تبدیل به شایعات کنید یک رفتار بسیار توهین‌آمیز است. سعی کنید رازدار باشید. اگر از سخنان دوستانتان سوء‌استفاده کنید، به‌سرعت دایره دوستانتان را از دست می‌دهید.

اظهارنظرهای نامناسب

احترام به مرزها و حساسیت‌های دیگران و پرهیز از اشاره به جنسیت و فرهنگ، امری کلیدی است. مراقب باشید به قومیت، نژاد و فرهنگ دیگران توهین نکنید.

بلند و بی‌پروا حرف می‌زنید

یکی از مهم‌ترین و بدترین عادات مکالمه بی‌ادبانه را می‌توان بلند و بی‌پروا حرف زدن در مراکز عمومی یا مناطقی دانست که نباید بلند حرف بزنید، برای مثال در یک کافه ساکت و دنج یا یک مکان رسمی نباید با صدای بلند یا ادبیات سخیف صحبت کنید.

کد خبر 556395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار