نایب‌رئیس انجمن داروسازان استان تهران درباره آخرین اقدامات سازمان غذا و دارو برای توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌ها توضیحاتی ارائه داد.

واكسن آنفلوانزا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، بهمن صبور نایب‌رئیس انجمن داروسازان استان تهران گفت: فاز اول توزیع واکسن آنفلوآنزا که شامل ۲.۵ میلیون دوز واکسن بود، در اختیار خانه‌های بهداشت قرار گرفته تا براساس اولویت‌های تعیین‌شده توزیع شود.

وی با عنوان این مطلب که قرار نبود در فاز اول واکسن آنفلوآنزا وارد داروخانه‌ها شود، افزود: قرار است ۱۶ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا در سه مرحله وارد کشور شود که توزیع آن در داروخانه‌ها از فاز دوم آغاز می‌شود.

صبور با اشاره به اینکه ۱۶ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین می‌شود، توضیح داد: اگر نیاز به واکسن بیشتر از این مقدار بود، آن وقت با ارز نیمایی وارد می‌شود.

نایب‌رئیس انجمن داروسازان استان تهران با عنوان این مطلب که امیدواریم ظرف هفته آینده واکسن آنفلوآنزا وارد داروخانه‌ها شود، گفت: قیمت واکسن حدود ۴۳ هزار تومان خواهد بود.

صبور در پاسخ به این سوال که آیا امکان نظارت دقیق بر توزیع واکسن در داروخانه‌ها وجود دارد یا خیر، گفت: دریافت واکسن با کارت ملی و تأیید در سامانه‌ای خواهد بود که در حال حاضر در داروخانه‌های منتخب فعال است.

وی ادامه داد: هویت فرد متقاضی دریافت واکسن در این سامانه تأیید می‌شود و سپس واکسن به او تعلق می‌گیرد.
 

کد خبر 553100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار