یکی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین کتابفروشی‌های شهر مونترال دراون اند کورترلی است که با وجود فرانسوی‌زبان بودن کل مردم شهر به ارائه و فروش کتاب‌های انگلیسی می‌پردازد.

کتابفروشی دراون اند کورترلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایبنا، از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین کتابفروشی‌های شهر مونترال کتابفروشی دراون اند کورترلی است که با وجود فرانسوی زبان بودن کل مردم شهر به ارائه و فروش کتاب‌های انگلیسی زبان می‌پردازد. این کتاب‌فروشی در ۱۹۸۹ تاسیس شده و به فروش کتاب‌های کمیک‌استریپ و رمان‌های مصور شهرت دارد و در سال‌های اخیر علاقه زیادی به فروش کتاب‌های مانگا ژاپنی نشان داده است.

در شهر مونترال مشهور است که اگر کسی بخواهد بوی کتاب و جلدهای چرمی را احساس کند، باید سری به این کتابفروشی بزند. اولین بار کتابفروشی مذکور با راه‌اندازی یک مجله ساده ادبی در شهر مونترال کار خود را شروعه کرد ولی حالا انتشارات دراون به مرجع چاپ کتاب‌های داستان و مصور شهر تبدیل شده است.

انتشارات دی‌اندکیو (D+Q) که در اصل حروف اختصاری نام کتابفروشی هستند، امروز کتاب‌های مصور و مستند بسیاری در تمام حوزه‌ها چاپ می‌کند ولی در سایت رسمی کتابفروشی (drawnandquarterly.com) می‌گویند هدف اصلی‌شان تبدیل شدن به یک مرجع چاپ کتاب‌های آثار کاریکاتوریست‌های جهان است.

کتاب‌های چاپ شده توسط همین کتابفروشی کوچک در سه کشور آمریکا، کانادا و بریتانیا توسط انتشارات معتبر توزیع می‌شوند که نشان از اهمیت کتاب‌های آن دارد. در آمریکا انتشارات استراس اند گیروکس، در کانادا رینکاست بوکس و در بریتانیا کتاب‌های آن توسط انتشارات مک‌میلان به فروش می‌رسند.

کد خبر 552811

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha