نماینده ساری گفت: من نماینده مجلس ۸۰ میلیون مردم هستم، به خاطر همین مشکلاتی که شما می‌گویید، واقعا در تهران خانه ندارم. فقیر نیستم اما خانه ندارم. هر شب خانه یکی از فامیل‌هایم می‌خوابم.

علی بابایی کارنامی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اعتماد آنلاین، علی بابایی کارنامی، نماینده مردم ساری در مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که «مجلسی‌های جدید که آمدند می‌خواستند گرانی را کنترل کنند. اما اتفاقی‌ها نیفتاد. چرا؟» گفت: اگر رییس‌جمهور یک حرف خوب زده باشد حرف روز یکشنبه بود. بله، یکسری بی‌تدبیری وجود دارد که باعث شده شکم مردم ما خالی باشد. واقعا هم خالی است و ما هم قبول داریم. اما حرف دیروز رییس‌جمهور اقتدار ملی بود. ما بی‌تدبیری‌های فراوانی در حوزه مدیریت اقتصادی، اجتماعی در کشور داریم. مجلس و دولت باید پای کار بیایند تا با همگرایی مشکلات را حل کنیم.

وی به این سوال که «امروز شما از همگرایی می‌گویید؟ اما مجلس با شعار دیگری وارد میدان شد. قرار شما کنترل سریع مشکلات معیشتی بود. چرا تا کنون هیچ تغییر مثبتی ایجاد نشده است؟ چرا روز به روز مشکلات پیچیده‌تر می شوند؟ چرا در این مدت قیمت‌ها سه تا چهار برابر شده است؟ آیا مجلس یادش است که اولویتش چه بود؟» پاسخ داد: جای صحبت، گفت‌وگو و بحث کارشناسی دارد. جا دارد که دولت لایحه‌های خوبی برای سیاست‌های پولی، ارزی، معیشتی و رفاهی به مجلس بیاورد. آقای قالیباف با وزیر نفت به توافقات خوبی رسیده‌اند. در آینده نزدیک به نتایج خوبی خواهیم رسید. همین صحبت‌ها با وزیر اقتصاد، با رییس بانک مرکزی شده است. اما کسی نمی‌تواند بعد از دو سه ماه از مجلس توقع داشته باشد. من از نگاه مجلس عرض می کنم.

وی افزود: مجلس چهار ماه است سر کار است. اگر توقع دارید من گزارش کار بدهم در حد چهار ماه جواب می‌دهم. در این چهار ماه چهار یا پنج تا طرح آماده کردیم. مقام معظم رهبری فرمودند این طرح‌ها باید کارشناسی شود. یک لایحه مسکن در کمیسیون عمران مطرح است. بن خرید کالا در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح است. انبساط بودجه‌ای هم جزو طرح‌هایی است که مطرح است. همه این بحث‌ها بحث‌هایی است که شما آثار آن را یکسال بعد خواهید دید. حداقل از نظر عملکردی که این مجلس دارد. بله، مشکلات زیادی وجود دارد. ما هم مثل مردم هستیم. در بین مردم هستیم. در بین آنها زندگی می کنیم. امروز شرایط سخت است.

کارنامی گفت: من مشکل اجاره خانه ندارم ولی مشکل اجاره خانه مردم مشکل من هم هست. من خادم و فرزند این مردم هستم. من جدای از این مردم نیستم. شما می‌توانید صادقانه بنویسید که علی کارنامی، نماینده ساری گفت «چون من در تهران خانه ندارم، هر شب خانه یکی از فامیل‌هایم می خوابم». من نماینده مجلس ۸۰ میلیون مردم هستم، به خاطر همین مشکلاتی که شما می گویید، واقعا در تهران خانه ندارم. فقیر نیستم اما خانه ندارم. یک خانه در ساری دارم. اگر آن را بفروشم، زن و بچه من آنجا باید چه کار کند. برای همین هر شب خانه یک نفر می‌خوابم. امشب می‌روم خانه پسرعمه‌ام، فردا می‌روم خانه پسرداییم ...

کد خبر 552451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار