مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۹:۲۲
۰ نفر

موج کمدی‌سازی موجب شده تا سعید سهیلی هم تغییر ژانر بدهد و فیلم جدید خود را در این ژانر بسازد

فیلمی با عنوان چار‌چنگولی که سهیلی حال‌و‌هوای آن و تفاوتش با دیگر ساخته‌هایش را آن‌طور توصیف می‌کند: «این فیلم  اثری اجتماعی در قالب طنز است که با دیگر فیلم‌هایم کاملا متفاوت است و هیچ ارتباطی به آنها ندارد، چرا که پیش از این کار طنز نساخته‌ام.»

سهیلی در این فیلم  به روایت زندگی دو برادر دوقلو به نام‌های شهرام و بهرام پرداخته که از ناحیه کتف و شانه به یکدیگر چسبیده‌اند آنها از نظر ظاهر و عقاید به‌شدت با یکدیگر متفاوتند، اما مجبورند همدیگر را تحمل کنند. او با دستمایه قرار دادن این موضوع تلاش دارد تا به نقد مسائل روز جامعه که دغدغه وی در فیلم‌های قبلی‌اش بوده بپردازد.

در این فیلم که روی موفقیت تجاری آن حساب ویژه‌ای از سوی دست‌اندرکاران آن باز شده نقش برادران دو‌قلو به رضا شفیعی‌جم و جواد رضویان سپرده شده است تا با حضور آنها موفقیت فیلم در گیشه بیش از بیش تضمین شود. علاوه بر این دو‌، فتحعلی اویسی، بهاره رهنما، رضا فیض نوروزی، مهران رجبی،‌ شهرام قائدی، و مژگان بیات نیز دیگر بازیگران این فیلم هستند.

این فیلم از 27 اردیبهشت‌ماه در خیابان ایران ‌مقابل دوربین حسین ملکی رفت تا طی 45 جلسه فیلمبرداری آن در تهران و شمال کشور به سرانجام برسد که در حال حاضر گروه سرگرم ضبط سکانس‌های پایانی هستند. این در حالی است که تدوین فیلم نیز هم زمان با طی شدن این مرحله زیر‌نظر حسن ایوبی در حال انجام است.

سهیلی که برای دریافت پروانه ساخت چار‌چنگولی  6 ماه انتظار کشید این فیلم را با همکاری محمد نجیبی به عنوان سرمایه‌گذار تهیه و تولید می‌کند. در تولید این فیلم جهانگیر میرشکاری (مدیر صدابرداری)، کامبیز دارابی (دستیار اول کارگردان و مدیر برنامه‌ریزی)، عباس بلوندی (طراح صحنه و لباس)‌، بابک شعاعی (‌طراح گریم)‌، میترا احمدی (‌مدیر تولید)‌‌، حسن شجاعی(عکاس) و ‌ندا عاصف (منشی صحنه) با او همکاری دارند.

همشهری امارات

کد خبر 55228

دیدگاه خوانندگان

وبگردی