مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در خصوص کارمندان شهرداری و وضعیت آن‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا توضیح داد.

حميد چوبينه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید چوبینه مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در این باره گفت: در هفته گذشته مراجعات بیماران شبه کرونایی به درمانگاه‌های شهرداری تهران که برای عموم است، دو برابر شده است. در ابتدای شیوع ویروس کرونا اغلب مراجعات به دلیل ترس بود اما در حال حاضر اغلب علایم به کرونا نزدیک است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه کادر شهرداری تهران بیشتر در معرض این ویروس هستند اما خوشبختانه نسبت به درصد مبتلایان در جامعه کمتر به این ویروس مبتلا شده‌اند. این هم به دلایل مختلفی است که خوشبختانه کارمندان ما به دلیل آگاهی که نسبت به در معرض خطر بودن‌شان دارند دستورالعمل‌ها را بیشتر رعایت می‌کنند و هم سیستم معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری بخشی از همکاران را دورکار کرده است. باید این را دانست که با رشد دوباره این ویروس مسلما این آمار نیز در کارمندان شهرداری بالا خواهد رفت.

مدیرعامل شرکت شهر سالم با توجه به لغو دورکاری کارمندان توسط استانداری تهران، اظهار کرد: مسلما با لغو دورکاری، میزان مبتلایان بیشتر خواهد شد و این به دلیل ازدحامی است که در ادارات و محل کار به وجود می‌آید. در حال حاضر با وجود اینکه دورکاری کارمندان لغو شده است کارمندان شهرداری که بیماری زمینه‌ای دارند و احتمال مبتلا شدن آن‌ها بیشتر است، همچنان با نظر معاونت انسانی به دورکاری خود ادامه می‌دهند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: از مردم تقاضا داریم که از انداختن ماسک و دستکش به داخل خیابان‌ها خودداری کنند چراکه این کار باعث می‌شود که پاکبانان ساعات بیشتری به فعالیت بپردازند و بیشتر در معرض خطر باشند و هم اینکه باعث می‌شود که سلامت کل جامعه به خطر بیفتد.

کد خبر 550955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار