سخنگوی وزارت بهداشت گفت: براساس گزارش‌های نیروهای بهداشت محیط، استفاده مردم از ماسک در فضاها و اماکن مختلف کاهش یافته است.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت و درمان درباره روند استفاده از ماسک توسط مردم گفت: در حال حاضر براساس گزارش‌های نیروهای بهداشت محیط، میزان استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی ۷۲.۵۲ درصد است که این میزان به نسبت دهم شهریور که ۷۳.۳۶ درصد بود، کاهش یافته است.

وی توضیح داد: همچنین میزان استفاده از ماسک در مراکز و اماکن عمومی در حال حاضر به ۷۵.۱۲ درصد رسیده که این میزان نیز به نسبت ۲۸ مرداد که ۷۶.۹۲ درصد بود، کاهش داشته است. بنابراین در حال حاضر باید نسبت به فرهنگ‌سازی بیشتر و اقناع جامعه به استفاده بیشتر از ماسک اقدام کنیم.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: همچنین روند استفاده از ماسک توسط شاغلان صنوف و صنایع نیز از ۷۷.۳۵ درصد در ۱۸ شهریور امسال به ۷۶.۹۲ کاهش یافته است.

لاری گفت: البته همچنان استفاده از ماسک توسط شاغلان اداره‌ها و بانک‌ها بیشترین درصد را دارد و در حال حاضر براساس گزارش‌های بهداشت محیط، ۹۰.۱۶ درصد از شاغلان اداره‌ها و بانک‌ها از ماسک استفاده می‌کنند.

وی افزود: باید توجه کرد که همچنان موثرترین راهکار مقابله با کرونا شست‌وشوی مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و عدم حضور در تجمعات است. باید بدانیم که تاکنون واکسن و داروی اختصاصی برای بیماری کوویدـ۱۹ ساخته نشده است. بر همین اساس رعایت این اصول بهداشتی در تمام کشورهای درگیر با همه‌گیری کوویدـ۱۹ و تاثیر آن‌ها در پیشگیری از بیماری کوویدـ۱۹ اثبات شده است.
 

کد خبر 550435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • Hiva IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۹
    3 0
    سلام نه که ماسک رایگان دادید آخه عزیزدل نون شب سخت تامین میشه بخدا گاهی بوده یا بایستی ماسک بخرم وپیاده برم سراغ کارویا با ماشین برم ماسک نزنم ویا گاهی هم یا میتونم ماظک بخرم یانون شب خانواده رو درضمن داروخانه ماسک یکبارمصرف تکی معمولی ررو نمیفروشن بایستی 100 عددی یا 50عددی بخری میشه حدودسیصدهزاتومان یا فیلتر دار 15000 هزارتومان واسه یک تا دوساعت که نسبت به درآمدماخیلی سنگینه ...رایگان توضیع کنید

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار