رئیس ستاد عتبات عالیات خرمشهر با اشاره به این‌که در مرز شلمچه هیچ‌گونه امکانات اولیه برای استقبال از زائران وجود ندارد از مردم خواست به این مرز مراجعه نکنند.

اربعین

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار تابنده رئیس ستاد عتبات عالیات خرمشهر در خصوص بسته شدن مرز شلمچه و عبور زوار اربعین حسینی از این مرز گفت: براساس اعلام مسئولان عراقی مرز بین ایران و عراق به دلیل گسترش ویروس کرونا در این دو کشور برای عبور زوار و شرکت در اربعین حسینی بسته شده است و امکان حضور زائران خارجی در این کشور وجود ندارد.

او گفت: مرز شلمچه در حال حاضر پذیرش زوار اربعین حسینی را ندارد، هموطنانی که به سمت مرزها در حرکت هستند یا قصد عزیمت دارند به اخبار منتشره درخصوص صدور مجوز ورود به عراق، چه انفرادی چه دسته‌جمعی و محدود یا غیرآن، توجه نکنند و تنها اخبار موثق را از رسانه‌های ملی دنبال کنند.

رئیس ستاد عتبات عالیات خرمشهر افزود: در مرز شلمچه هیچ‌گونه امکانات اولیه برای استقبال از زائران وجود ندارد به همین دلیل مردم از تجمع در نقاط مرزی خودداری کنند.

سردار تابنده ضمن عذرخواهی از تمامی هموطنان عزیز و هیئت‌های مذهبی که هر سال به مرز شلمچه مراجعه می‌کردند تا به سمت عراق سفر کنند، گفت: امسال با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا امکان سفر و حضور در اربعین حسینی وجود ندارد ، ان‌شاءالله سال آینده با همکاری مردم بتوانیم مراسم باشکوه اربعین را برگزار کنیم.
 

کد خبر 550045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار