گزارش‌های رسیده از سطح شهر تهران حاکی از آن است که قیمت هر شانه تخم‌مرغ در خرده‌فروشی‌ها به حدود ۳۸ هزار تومان رسیده است.

تخم مرغ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا قیمت هر شانه تخم‌مرغ که هفته گذشته به حدود ۳۰ هزار تومان رسیده بود در حال حاضر با جهشی مجدد به هر شانه حدود ۳۸ هزار تومان رسیده است. افزایش قیمتی که رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی آن را بی‌سابقه دانست و علت آن را صادرات و حباب ایجاد شده  مطرح کرد.

مهدی یوسف‌خانی در این باره اظهار کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ درب مرغداری ۳۳ هزارتومان، قیمت برای مغازه دار ۳۵ هزارتومان و  قیمت برای مصرف کننده ۳۸ هزارتومان شده است.  

وی با بیان اینکه در سال های اخیر سابقه نداشته که قیمت تخم مرغ بیش از ۳۰  هزارتومان شود، گفت: صادرات علت اصلی این افزایش قیمت است و برخی نیز با سو استفاده از اهرم صادرات قیمت ها را به شکل کاذب بالا می برند و حباب ایجاد می کنند.

رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در پاسخ به اینکه گفته می شود صادرات تاثیری بر بازار داخل ندارد و کمبود نهاده ها بر قیمت تخم مرغ اثر گذاشته است، اظهار کرد: کمبود نهاده و  تهیه آن از بازار آزاد با قیمت های بالا چندین ماه است که تولیدکنندگان را درگیر کرده است و مربوط به یکی دو هفته اخیر نمی شود پس چگونه قیمت هر شانه تخم‌مرغ در ماه‌های قبل به کمتر ۲۰ هزارتومان هم رسیده بود؟

وی اضافه کرد: قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکننده با نهاده آزاد کیلویی ۱۴ هزارتومان و هر شانه ۲۸ هزارتومان است. یعنی حتی اگر گرانی نهاده را در نظر بگیریم نباید قیمت تمام شده کیلویی ۱۹ هزارتومان و هرشانه ۳۸ هزارتومان شود. اگر علت این افزایش قیمت صادرات نیست چگونه قیمت ها افزایش یافته است.

یوسف‌خانی با اشاره به کاذب بودن نرخ تخم مرغ تصریح کرد: در اینکه باید مازاد تولید صادر شود شکی نیست، اما صادرات باید کنترل شده باشد.

کد خبر 549323

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  2 0
  علی برکت آله خدایابه دادمان برس خودتون این سایه شوم ونگرانی راازکشورعزیزمان بردار دیگه درامدمان کفاف هزینه هامون رانمی کنه
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۵
  2 0
  به امید خدا امسال حاکمیت جهل و جنون و غارتگری گورشو گم خواهد کرد

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار