رئیس اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه از دستگیری شکارچی غیرمجاز و کشف لاشه کل وحشی در شرق استان تهران خبر داد.

گوشت شكار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، در گشت و پایش مأموران یگان حفاظت محیط زیست در مناطق تحت مدیریت شرق استان تهران واقع در شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند، متخلف دستگیر و لاشه سه رأس کل وحشی کشف و ضبط  شد.

فرشاد فیروزنیا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: روز گذشته مأموران حاضر در سر محیط‌بانی ارجمند و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه، براساس گزارش واصله مبنی بر حضور یک نفر شکارچی در ارتفاعات لزور واقع در منطقه آزاد ارجمند بلافاصله به محل اعزام و پس از کنترل نامحسوس چند ساعته و تعقیب، موفق به دستگیری فرد متخلف شدند.

فیروزنیا ادامه داد: از متخلفان یک قبضه سلاح تک‌لول، یک دستگاه دوربین چشمی، دو تیر فشنگ سلاح مربوطه و همچنین مقداری از لاشه حیوان شکار شده از نوع کل وحشی کشف و ضبط شد.

وی خاطرنشان کرد: متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

همچنین محمد فریدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند با اشاره به کشف لاشه دو رأس کل وحشی در منطقه شکارممنوع کوه‌سفید طی گشت و پایش محیط‌بانان این منطقه، گفت: متخلف پس از تعقیب و گریز طولانی از محل متواری شد که با توجه به شناسایی وی، پیگیری لازم از طریق مراجع قضایی و انتظامی انجام و با اخذ دستور قضایی این شکارچی غیرمجاز دستگیر و به مقامات قضایی تحویل خواهد شد.

لازم به ذکر است که شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف محیط‌ زیستی و یا صید و شکار غیرمجاز، موضوع را بلافاصله از طریق سامانه تلفنی 1540 سازمان حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

کد خبر 549116

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار