دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
۰ نفر

افزون بر ١٠ هزار تن خرما از اواخر مرداد تاکنون در شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان برداشت و به بازارهای مصرف عرضه شده است.

خرما

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ایرانشهر با بیش‌از پنج هزار و ١۵٠ هکتار نخلستان و بیش‌از ۷۰ رقم خرما یکی از عمده مراکز تولید خرما در سیستان و بلوچستان به شمار می‌آید که از این سطح حدود چهار هزار هکتار بارور و بقیه غیربارور است. ربی، مضافتی، سنگ‌شکن، هلیله و زاهدی از معروف‌ترین ارقام خرما در این منطقه هستند.

نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی مناسب سبب شده تا بخش زیادی از خرمای ایرانشهر توسط واسطه‌ها خریداری و به نام شهرستان‌های دیگر بسته بندی و عرضه شود. ایرانشهر هفت سردخانه با ظرفیت بیش‌از ١۵ هزار تن دارد که مازاد این ظرفیت به دلیل نبود سردخانه برای نگهداری به مناطق دیگر عرضه می‌شود.

هم‌اینک بیش‌از ۲ هزار نفر در این شهرستان مشغول برداشت محصول خرما هستند که با راه‌اندازی صنایع فرآوری و بسته‌بندی می‌توان علاوه‌بر فراهم کردن زمینه اشتغال برای افراد جویای کار، رونق اقتصادی در منطقه را شاهد باشیم.

برداشت خرما در شهرستان ایرانشهر از نیمه دوم مرداد آغاز می‌شود و تا اواخر مهر ادامه دارد. همچنین تا پایان فصل برداشت بیش‌از ٢۵ هزار تن خرما از نخلستان‌های این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

کد خبر 549063

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار