رئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: واقعا انتظار بازگشایی مدارس را نداشتیم چون در رسیدگی به کودکان مشکل داریم.

بیمارستان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایلنا، رضا جلیلی خشنود رئیس بیمارستان شهدای تجریش با اشاره به اینکه باید تا چند روز دیگر منتظر بمانیم تا تاثیر سفرها و روابط بدون فاصله‌گذاری مردم را ببینیم، گفت: مراجعه بیماران نسبت به یک ماه و نیم گذشته کمتر شده است، اما نسبت به پیک کرونا این طور نیست، چون انتظار داشتیم که شاهد کمتر شدن میزان این بیماری باشیم، در هر حال نباید غفلت کنیم که در آستانه فصل پاییز هستیم و این اصلا پیام‌آور خوبی نیست، چون قطعا با سیر افزاینده‌ بیماران مبتلا به کوویدـ۱۹ روبه‌رو خواهیم شد.

تعداد بیماران کرونا در حداکثر میزان خود است

به گفته جلیلی خشنود، تعداد بیماران در حال حاضر در حداکثر میزان خود است و پیش‌بینی این است که هرچه به سمت پاییز پیش برویم با روند افزایشی مراجعه‌کنندگان مواجه خواهیم شد به خصوص با بازگشایی مدارس و رفتن برخی دانش‌آموزان به مدرسه این نگرانی بیشتر شده چون ممکن است درصد بسیار زیادی از بیماران شامل کودکان شوند.

وی افزود: کادر درمان و ظرفیت درمانی کشور برای پاسخگویی به کودکان بیمار کافی نیست و امکان دارد با یک بحران جدی روبه‌رو شویم، چراکه مسئله این است بسیاری از کودکان وقتی که ناقل می‌شوند بدون علامت هستند و همچنین درک کودکان از کرونا و رعایت کردن پروتکل‌ها از سوی آنها بسیار کمتر از بزرگسالان است.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش توضیح داد: با وجود رفتارهای کودکانه‌ دانش‌آموزان اگر آنها با وجود فاصله‌گذاری و رعایت استفاده از ماسک هم در مدرسه حضور یابند، کنترل آنها واقعا سخت است و احتمال آلوده شدن افراد بسیار زیاد است. اگرچه با زدن ماسک و فاصله‌ اجتماعی از میزان خطر کاسته می‌شود، اما این‌که بخواهیم موارد بهداشتی را به کودکان گوشزد کنیم و آنها نیز عمل کنند کمی دور از واقعیت است.

وی با تاکید بر خطر بازگشایی مدارس و حضور برخی دانش‌آموزان در سر کلاس گفت: هر کدام از این کودکان خانواده دارند و به عنوان یک ناقل می‌توانند افراد دیگر را آلوده کنند از همین رو این موضوع بسیار خطرناک است.

بیش از ۲۱۰ نفر از کادر درمان به کرونا مبتلا شده‌اند

رئیس بیمارستان شهدای تجریش گفت: از اول زمان شروع کرونا تا الان میزان ابتلای کادر درمان ما به ویروس کرونا بیش از ۲۱۰ نفر بوده است و در همه بیمارستان‌های کشور هم این آمار رو به افزایش است که علت بخشی از آن خستگی کادر درمان است و دلیل دیگر هم مربوط به زمان زیادی است که از شروع ویروس می‌گذرد و نیروها به شدت در معرض خطر ابتلا قرار دارند.

جلیلی خشنود ادامه داد: میزان ورودی بیماران کرونایی در بیمارستان نسبت به چند ماه گذشته تا حدودی روند کاهشی پیدا کرده، اما آن کاهشی را که مدنظر ما بوده هنوز مشاهده نکرده‌ایم.

وی افزود: ما بیشتر به میزان بستری بیماران کرونایی توجه داریم تا به میزان ورودی و خروجی‌ها، اما الان در یک بالانسی هستیم که تقریبا میزان ورودی و خروجی‌ها با همدیگر برابر هستند، اما مطمئنا به دلیل بازگشایی مدارس، تجمع‌ها، مسافرت‌های شهریور و با شروع فصل پاییز تا چند هفته دیگر با یک موج فزاینده‌ای از مراجعات بیماران مواجه خواهیم شد.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش در پایان گفت: واقعا انتظار بازگشایی مدارس را نداشتیم، چون در رسیدگی به کودکان مشکل داریم واقعا بیمارستان‌های ما ظرفیت پذیرش تعداد معینی از کودکان و نوجوانان را دارند و اگر این تعداد بیش از حد باشد، ما با یک چالش انسانی روبه‌رو می‌شویم. امیدواریم روند بیماری با بازگشایی مدارس آن‌طور نشود که فکر می‌کنیم.
 

کد خبر 547715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار