شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در گزارشی به جزئیاتی درباره توافق سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

برافراشته شدن پرچم امارات در اسرائيل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، خبرنگار شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در گزارشی به جزئیات توافقی که قرار است طی چند روز  آینده در کاخ سفید میان امارات و رژیم صهیونیستی امضا شود اشاره کرد.

وی گفت که مقامات ارشد آمریکایی و صهیونیستی به وی گفته‌اند که «توافق صلحی» که میان تل‌آویو و ابوظبی امضا خواهد شد وضعیت سیاسی و قانونی مشابه توافقنامه صلح با مصر و اردن خواهد داشت.

در گفت‌وگوهایی که میان آمریکایی‌ها و اماراتی‌ها در ابوظبی برگزار شده،‌ صهیونیست‌ها درخواست کرده‌اند اسنادی که میان ابوظبی و تل‌آویو امضا می‌شود به عنوان یک «پیمان صلح» باشد. امارات متحده عربی نیز با این درخواست صهیونیست‌ها موافقت کرده است.

یک مقام ارشد صهیونیستی به شبکه ۱۳ این رژیم گفته که درخواست اسرائیل برای امضای یک پیمان صلح از آن جهت است که وضعیت پایدارتر و جدی‌تری خواهد داشت و تعهدات بزرگتری برای هر دو طرف به همراه دارد.

مقام ارشد صهیونیستی گفت که پیمان صلح با امارات باید توسط رای‌گیری در پارلمان رژیم صهیونیستی به تصویب برسد.

شواهد توافق در پروتکل اقتصادی که میان «رونن پرتز» معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مدیر بانک مرکزی امارات متحده عربی امضا شده، منعکس گردیده است.

مقامات صهیونیستی گفته‌اند هنوز تاریخ نهایی مراسم امضای توافق سازش در واشنگتن نهایی نشده اما انتظار می‌رود که این تاریخ در طول هفته‌ای باشد که ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور) آغازگر آن است.

دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی پیشتر از خطوط هوایی «ال‌آل» این رژیم خواسته تا یک هواپیمای مسافربری را در حالت آماده باش برای پرواز احتمالی شنبه شب آینده یا روز بعد از آن قرار دهد.

در همان زمان،‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال ادامه رایزنی‌ها با دیگر کشورهای عربی به ویژه بحرین و سودان هستند تا پیش از امضای توافق سازش با امارات در واشنگتن، توافقی با این دو کشور حاصل شود. اما هنوز مشخص نیست که این موضوع امکان پذیر باشد.

اگر تا آن تاریخ توافق‌های دیگری حاصل نشود، انتظار می رود که کاخ سفید سفیران کشورهای عربی زیادی از جمله کشورهایی که روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارند را دعوت کند تا نشان دهد که این توافق با حمایت گسترده کشورهای عربی همراه بوده است.

کد خبر 546550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار