رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان براساس مساحت مدارس، کلاس‌ها، طول زمان رسیدن به مدرسه و سطح تحصیل خانواده‌ها گروه‌بندی می‌شوند.

مدرسه-کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی باقرزاده رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش در برنامه رادیویی «صبح ‌و گفت‌وگو» با بیان اینکه کرونا (کووید-۱۹) طولانی‌ترین وقفه آموزشی را در دنیا ایجاد کرده است، گفت: ۱.۵ میلیارد دانش‌آموز از مدرسه بازمانده‌اند و آغاز سال تحصیلی دغدغه همه کشورهاست.

وی با اشاره به دایر شدن کلاس‌های درس از امروز اظهار کرد: ۳۵درصد مدارس کشور کمتر از ۳۰ دانش‌آموز و ۵۷ درصد مدارس کمتر از ۷۰ دانش‌آموز دارند. بیش از ۶۲درصد مدارس دانش‌آموزانی کمتر از ۱۰۰ نفر را در خود جای می‌دهند که در این مناطق ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی میسر است و نگرانی در این مورد نخواهیم داشت.

باقرزاده ادامه داد: مسئولان آموزش ‌و پرورش در تمام سطوح به مدت ۳ ماه در حال آماده‌سازی مقدمات و تولید محتوا و آماده‌سازی کلاس‌ها هستند.

رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: شورای مدرسه متشکل از اولیا، مسئولان مدرسه و نمایندگان معلمان مرجع تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در خصوص نحوه مدیریت کلاس‌ها طی سال تحصیلی پیش رو است.

وی افزود: دانش‌آموزان براساس مساحت مدارس، کلاس‌ها، طول زمان رسیدن به مدرسه و سطح تحصیل خانواده‌ها گروه‌بندی می‌شوند.

باقرزاده با بیان اینکه برخی دانش‌آموزان بر اساس سطح دانش باید آموزش حضوری بیشتری را دریافت کنند، افزود: برخی دانش‌آموزان هم به روش آموزش غیرحضوری دسترسی ندارند و باید زمان بیشتری را در مدرسه بگذرانند.

وی گفت: خانواده‌ها اگر نگران مشکلات بهداشت مدرسه هستند، باید بدانند در خرداد یا اوایل تیرماه ۲ میلیون دانش‌آموز پایه نهم و دوازدهم را در امتحانات داشتیم که هیچ مساله‌ای هم برای هیچ‌کس ایجاد نشد.

بیشتر بخوانید: 

کد خبر 546500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار