رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ثبت‌نام سفر عراق به مناسبت عاشورا و تاسوعا غیرواقعی است و از مردم می‌خواهم فریب این تبلیغات را نخورند.

کربلا ـ کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت درباره تبلیغ‌ها و ثبت‌نام‌هایی که با عنوان سفر کربلا و نجف به مناسبت تاسوعا و عاشورا در حال انجام است، گفت: در عراق حتی برای اتباع این کشور سفر از سایر استان‌ها به شهرهای کربلا و نجف ممنوع شده است پس چگونه امکان دارد از سایر کشورها زائر به کربلا و نجف برود؟ این تبلیغات واقعیت ندارد.

او افزود: مذاکراتی با محوریت وزارت بهداشت کشورمان با طرف عراقی برای رسیدن به پروتکل سلامت و سفر در شرایط فروکش کردن پاندمی کرونا انجام شده و ما هم پیگیر آن هستیم، اما فعلا هیچ نشانه‌ای برای این‌که در تاسوعا و عاشورا حتی گروه کوچک اعزام کنیم، نمی‌بینیم. بنابراین از مردم می‌خواهم فریب نخورند، چون این امکان وجود ندارد.

رشیدیان درباره سفر اربعین توضیح داد: همه ما منتظر جمع‌بندی مذاکرات و اعلام نظر ستاد اربعین کشور با طرف عراقی هستیم. تا آن موقع بنابر آنچه ستاد اربعین مصوب کرده است برنامه‌ریزی‌ها را پیگیری می‌کنیم. در شرایط فعلی هیچ‌کس نمی‌تواند درباره سفر اربعین اظهارنظر کند.

مرزهای ایران و عراق که از اسفند سال گذشته هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا مسدود شد هنوز باز نشده است. دولت عراق نیز تا سیزدهم ماه محرم محدودیت‌های سنگینی را در این کشور برقرار و شهرهای زیارتی نجف و کربلا را قرنطینه کرده است.

کربلا تا ۱۳ محرم بسته است

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشورمان چندی پیش از برقراری دوباره پروازهای ایران و عراق از دوم شهریورماه خبر داده بود که مدیرعامل شرکت کارگزاران زیارتی نیز گفت: هنوز توافقی بین دو کشور برای ازسرگیری سفرهای زیارتی صورت نگرفته و مرزهای این کشور به روی زائران همچنان بسته است و این پروازها هم مخصوص سفرهای تجاری است.
 

کد خبر 544017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار