​وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۱۱ هزار میلیارد ریال سود سال مالی ۹۸ به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و به ارائه توضیحاتی درباره این مساله پرداخت که فرهنگیان بازنشسته‌ای که قبلا سهم‌الشرکه خود را دریافت کرده‌اند نیز مشمول آن می‌شوند یا نه.

محسن حاجی‌میرزایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا،  محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال معادل ۲۱ درصد به نسبت مانده سهم‌الشرکه، سودآوری برای اعضای ایجاد شده است که به حساب فرهنگیان عضو موسسه منظور شده است.

وی ادامه داد: از سود مذکور جمعا مبلغ ۱۳۸۵ میلیارد ریال آن به حساب بیش از ۹۷ هزار نفر از اعضای بازنشسته که از مهر ۱۳۹۷ تا شهریور ۱۳۹۸ بازنشسته شده‌اند، واریز می‌شود.

حاجی‌میرزایی با بیان اینکه بازنشستگان مذکور قبلا سهم‌الشرکه خود را در زمان بازنشستگی دریافت کرده و مبلغ فعلی صرفا سود سال مالی ۱۳۹۸ است که به همان حساب بانکی واریز می‌شود که قبلا سهم‌الشرکه آنها واریز شده است، اظهار کرد:  بیش از ۱۰۶ میلیارد ریال از سود سال مالی ۱۳۹۸ به حساب فرهنگیان بازنشسته‌ای که به عضویت خود در صندوق ادامه داده‌اند تا از افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی در چند سال آینده برخوردار شوند، منظور شده است.

رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: چشم‌انداز سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان نشان می‌دهد همان‌طور که در طول ۴ سال گذشته سودآوری صندوق از ۲۴۰۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۵ به ۱۱ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ رسید، برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ سودآوری ۳۵ هزار میلیارد ریالی پیش‌بینی شده است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد: با افتتاح مجتمع پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه به دست رئیس‌جمهور در مرداد ۱۳۹۹ و بهره‌برداری از سایر طرح‌های پتروشیمی موسسه و بهبود روند سودآوری شرکت‌های تابعه، شاهد افزایش سودآوری صندوق خواهیم بود به طوری که در سال ۱۴۰۲ سودآوری سالانه به رشد قابل توجهی خواهد رسید.

وزیر آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا سقف ۵ درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری موسسه منتفع خواهند شد، از این رو تاکنون نیمی از فرهنگیان عضو موسسه میزان واریزی خود را تا ۵ درصد افزایش داده‌اند.

کد خبر 543457

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار خانواده

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha