وزیر آموزش‌ و پرورش از واریز بخشی از مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از دولت به‌ حساب فرهنگیان خبر داد.

صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پیگیری‌های جدی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص دریافت سهم دولت گفت: بیش از ۴ هزار میلیارد ریال از مطالبات اعضای صندوق تحت عنوان ایفای تعهدات دولت در حمایت از فرهنگیان عضو احیا شده است.

وی افزود: ۵۵۵ میلیارد ریال از این مبلغ به ‌حساب حدود ۱۲۰ هزار نفر از اعضایی که در بازه زمانی فروردین ۱۳۹۶ تا پایان شهریور ۱۳۹۷ بازنشسته شده‌اند، واریز شده است.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: مطالباتِ سهم دولتِ فرهنگیانی که همچنان عضو صندوق هستند به‌ حساب آن‌ها منظور شده که در زمان بازنشستگی دریافت می‌کنند.

وی پیگیری مطالبات سهم دولت را یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌ و پرورش اعلام کرد و با اشاره به روند احیای این مبلغ گفت: در شرایطی که کشور و به‌ ویژه دولت با محدودیت‌های مالی فراوانی مواجه است، این مبلغ با استفاده از سازوکارهای ظرفیت قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و از طریق تهاتر با بانک‌ها ایران انجام ‌شده است.

وزیر آموزش‌ و پرورش همچنین اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ضمن تحصیل باقیمانده سهم دولت تا پایان برنامه ششم توسعه، این حکم قانونی را در برنامه هفتم توسعه نیز منظور کنیم.

کد خبر 532603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار